Červená premiéra v zemi tulipánů III

Během akce Agritechnica Previews předvedla společnost Kverneland Group dva secí stroje, které budou široké zemědělské veřejnosti poprvé představeny na letošním veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Více než stovka novinářů z celé Evropy se mohla seznámit s taženým přesným secím strojem Kverneland Optima TF Profi s novou výsevní jednotkou, kterému dělal společnost nesený přesný secí stroj Kverneland Optima s čelní nádrží na kapalné hnojivo.

K hlavním přednostem obou strojů patří vysoký plošný výkon, dokonalá přesnost a lepší start vzcházejících plodin.

Secí stroj Kverneland Optima SX s novou výsevní jednotkou zvyšuje podle zástupců norské společnosti výkonnost a efektivitu. Při dodržení přesného sponu a precizního uložení osiva i při vysoké pracovní rychlosti až 18 km/h je Optima TF Profi až o 50 % efektivnější než ostatní klasické systémy. Konstruktéři společnosti použili úplně nový systém, kdy výsevní srdce je neustále pod tlakem. Osivo je doslova vystřeleno proudem vzduchu rychlostí až 70 km/h přímo do brázdy, kde ho přitlačí měkké přítlačné kolo. Společnost Kverneland Group tak reaguje na požadavky pěstitelů kukuřice, řepy, slunečnice či bobu týkající se vyšší pracovní rychlosti při dodržení přesnosti a rovnoměrného uložení osiva.

Během druhé ukázky byl vzadu nesený přesný secí stroj Kverneland Optima PH 6 propojený s novou čelní nádrží na tekuté hnojivo Kverneland iXtra LiFe. Tato vysoce výkonná kombinace ovládaná pomocí systému ISOBUS prostřednictvím jednoho terminálu zajišťuje maximální ziskovost, neboť k přesně rozmístěným semenům se zároveň aplikuje potřebné množství kapalných hnojiv.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 41.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *