Český traktor ve finále soutěže

ZETOR TRACTORS a. s. se účastní prestižní celoevropské soutěže Tractor of the Year. Do soutěže přihlásila model Zetor Forterra HD 140 s emisním řešením Stage IV, který se dostal až mezi finalisty v kategorii Traktor roku 2017. Brněnský stroj patří v tuto chvíli mezi sedm nejúspěšnějších účastníků a 11. října se představil hodnotitelům v akci přímo v sídle společnosti.

Soutěž je vyhlašována každoročně a v letošním jubilejním 20. ročníku bojuje Forterra HD o přední příčky spolu s nejvýznamnějšími výrobci traktorů na světě.

„Tato významná událost pro nás představuje jedinečnou příležitost prezentovat kvalitu strojů Zetor před odborníky z celé Evropy. Již nyní patří Forterra mezi sedm nejúspěšnějších traktorů, což je pro nás čest. Věříme, že porotce přesvědčí o svých dovednostech i ve finále a uspěje,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a. s. O kvalitách strojů rozhoduje odborná porota složená z 25 renomovaných novinářů z předních zemědělských časopisů z 23 evropských zemí. Mezi hlavní hodnoticí kritéria patří výkonnost stroje, vybavení, inovace i design. Soutěž má více kol. První kolo proběhlo na jaře, kdy každý ze soutěžících prezentoval svůj stroj před porotou, která následně vybrala pro každou ze tří vypsaných kategorií finalisty. Forterra HD 140 se zařadila mezi finalisty v kategorii Traktor roku 2017. Nyní čeká finalisty soutěže praktická ukázka dovedností strojů při práci v terénu.

Vyhlášení vítězů se uskuteční 9. listopadu v italské Bologni během mezinárodního zemědělského veletrhu EIMA. Traktor Forterra HD v minulosti již získal ocenění Zlatý kosák a Zlatý klas na výstavách Agrokomplex (SR) a Země živitelka (ČR).*

Více naleznete v Zemědělci č. 43.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *