Další úspěch nové řady velkých traktorů

Firma Fendt zaznamenala další výrazný mezinárodní úspěch. V rámci slavnostního předávání cen v soutěži iF DESIGN AWARD 2016 v německém Mnichově bylo z dohromady více než 5300 soutěžících produktů z více než 50 zemí jen 75 z nich oceněno zlatem. V kategorii „Produkt“ byl oceněn zlatem traktor Fendt 1000 Vario.

Cena iF DESIGN AWARD je udělována od roku 1953. V letošním roce komise, tvořená mezinárodními experty, posuzovala všechny přihlášené produkty v období od 19. do 21. ledna 2016 v Hamburgu.

Hodnotitelská komise se skládala z 58 expertů z oblasti designu a orientovala se na hodnoticí kritéria, jako je estetický dojem, provedení, inovativnost, ergonomie, příslušnost ke značce, bezpečnost či působení na životní prostředí. Traktor Fendt 1000 Vario přesvědčil komisi jak svým konceptem, tak i v praktickém hodnocení.

Závěrečné hodnocení komise vyznělo takto: „Tento traktor se vyznačuje působivým vzhledem a markantní příslušností ke značce. Každý detail – prvky rámu, technické komponenty, ergonomie interiéru, karosérie, vše je zpracováno na nejvyšší úrovni. Koncept traktoru je celkově velmi vyzrálý a představuje vydařené spojení vynikající technické účinnosti užitkového vozidla s nadčasovou konstrukcí.“

Díky tomu se největší standardní traktor světa vyšplhal v disciplíně „Automobiles/Vehicles/Bikes“ až na nejvyšší umístění, kde trůní spolu s vozidly Audi A4, kombinovaným autobusem MAN Lion`s Intercity a automobilem FXX K z dílen firmy Ferrari.

Nová modelová řada traktorů s označením 1000 Vario zahrnuje čtyři modely ve výkonovém rozpětí 380–500 k podle normy ECE R 24. Traktory představují úplně nový koncept v konstrukci tak, aby bylo možné nabídnout traktor s univerzálním využitím v zemědělství, ale zároveň i pro speciální nasazení ve stavebnictví či lesnictví.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *