Dva dny v roce desátého výročí

Tradiční dny otevřených dveří střediska společnosti P & L ve Velkém Meziříčí se letos konaly už podeváté. Toto její největší středisko patří ale k nejmladším. V „rodném listě“ má uvedené datum narození 1. června roku 2007, kdy společnost získala rozsáhlý opravárenský areál Lesů České republiky dokončený v roce 1988. Ten měl původně sloužit k servisu lesní techniky pro oblast celé Moravy, po revoluci však z tohoto záměru sešlo. Během následujících devíti let se v něm střídali nájemníci jako na běžícím pásu a nikdo se o něj nestaral. Změna přišla až se společností P & L Biskupce.

Nejen zemědělci z vysočiny si mohli celé středisko včetně technického zázemí prohlédnout a osvěžit si, co všechno si mohou ve Velkém Meziříčí pořídit, aby obstáli v tvrdé konkurenci. Volnou prohlídku vystavených strojů doplnila dopolední komentovaná prezentace řady značek, modelů a novinek, které postupně najížděly do velké montážní haly.

Středisko společnosti P & L ve Velkém Meziříčí se zabývá především klasickým prodejem zemědělské, komunální a lesní techniky na koncové zákazníky v deseti okresech vysočiny a jižní Moravy. Druhým okruhem činnosti jsou centrální úkoly týkající se distribuce náhradních dílů všem partnerským firmám z centrálního skladu, kde se nachází na sto tisíc položek, a to včetně vlastního rozvozu. Mezi centrální úkoly provozovny patří i montáž secích strojů Kinze a komunálních traktorů Kioti, které k nám připlouvají v kontejnerech z Ameriky a Jižní Koreje, a také servis techniky Sampo. Ve Velkém Meziříčí se vyrábějí i vlastní stroje pro přísev trvalých travních porostů STP, kypřiče cukrovky či kukuřice, počínaje už osvědčenými modely PP8 a konče novými stroji MeKy, a půdoochranné pakety k sázečům brambor s protierozní úpravou hrůbků a brázd oceněné Zlatým klasem na loňské živitelce.

Kromě dominantních značek Kinze, AgLeader, Köckerling, Deutz-Fahr, Tatra, Sampo Rosenlew, Bergmann, Elho, Vredo, Kioti a Multi One, které společnost P & L Biskupce zastupuje, má její středisko ve Velkém Meziříčí ve svém portfoliu i techniku dalších značek. Koncoví zákazníci zde naleznou stroje New Holland, Agrio Křemže, Hardi, Grimme, Wielton, Kuhn, ZDT a další.*

Celou reportáž ze dnů otevřených dveří naleznete v Zemědělci č. 22.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *