Dvě novinky pro sklizeň pícnin

Ze všech činností v zemědělském podniku nevyžaduje žádná tolik týmové práce, pracovního nasazení a správného odhadu jako silážování. Správně zvoleným technologickým postupem s použitím kvalitních strojů v lince sklizně a konzervace píce lze podstatně zrychlit zavadání píce, snížit v ní obsah prachu a příměsí, výrazně zmenšit sklizňové a fermentační ztráty, případně zvýšit výkon linky.

To, jak by taková správná týmová práce při sklizni píce měla vypadat, ukázala obsluha strojů značky Krone v rámci akce Green Power Tour v Kyjovicích na Ostravsku. Účastníci si prohlédli několik strojů z širokého portfolia firmy KRONE. Předvedla se žací trojkombinace Krone EasyCut F 320 CV nově v tažené verzi a EasyCut B 870 CV Collect, obraceč píce KWT 1600, shrnovač Swadro 1400, řezačka Bix X 530, senážní vůz AX 280 GL a kombinovaný lis na válcové balíky s baličkou Comprima CV 150 XC.

Na polním dnu v Kyjovicích se zastavili také dva němečtí praktikanti Torben Breuer a Peter Schultze, kteří zahájili v dubnu předváděcí sklizeň pícnin Green Power Tour ve Španělsku. S žací trojkombinací Krone EasyCut F 320 CV nově v tažené verzi a EasyCut B 870 CV Collect spolu s obracečem píce KWT 1600 projíždí celou Evropou, aby zemědělcům ukázali, co všechno stroje dokážou. Z České republiky pokračuje Green Power Tour přes Polsko zpět do Německa, kde v září skončí. Polní den pořádala společnost BV-Technika, a. s.*

Detailní informace o novinkách naleznete v týdeníku Zemědělec č. 37.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *