Firma LEMKEN na dobrém kurzu

Ztížené podmínky pro prodej zemědělské techniky dokážou prověřit skutečné šance výrobců na trhu. Zavedení výrobci mají výhodu ve svém renomé a v propracovaném sortimentu. Stejně tak je tomu i u firmy LEMKEN, která si důvěru u svých zákazníků zachovala i v období větších ekonomických otřesů. Dokazují to hospodářské výsledky za uplynulý rok: obrat na úrovni 325 milionů euro se pohyboval přibližně na vysoké úrovni roku 2015.

Zároveň firma očekává ještě další rozvoj a investuje do budoucnosti. Dokazuje to další zvýšení počtu zaměstnanců o celou stovku dohromady na 1405 pracovníků.

Situace na stěžejních trzích ve Francii a Německu se ani v roce 2016 nezlepšila – poptávka byla slabší. Naproti tomu zemědělci z Velké Británie se nenechali ovlivnit vystoupením této země z Evropské unie a jejich zájem o techniku LEMKEN neklesl. Zato na trzích ve střední Evropě, především v Rumunsku, Maďarsku a Bulharsku, zájem o techniku LEMKEN překonal všechna očekávání. Firmě LEMKEN se tak dostalo citelného zadostiučinění za její vytrvalost ve vývoji půdozpracující techniky větších záběrů.

V této oblasti má tradiční rodinný výrobce rozsáhlé zkušenosti a je v povědomí evropských farmářů dobře zapsaný díky tomu, že jako jeden z prvních přišel se systémovým nosičem. Již v první polovině devadesátých let minulého století dovoloval LEMKEN Gigant zvětšení pracovních záběrů z šesti až na dvanáct metrů. Zrovna u operací, u nichž byla vysoká pracovní výkonnost nejvíce žádaná – u podmítky a předseťového zpracování půdy – se záběr a plošná výkonnost zdvojnásobily. Navíc bylo možné jednotlivé pracovní sekce v nosiči v průběhu roku podle potřeby zaměňovat.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *