Hospodaření na dně rybníků

Dvakrát v tomto měsíci mě reportáže zavály na pozemky blízko Holic a pokaždé jsem od farmářů slyšela zvěsti o místních půdních podmínkách. Nejen že půdy jsou tu těžké a jílovité, ale také mokré a zpracovat je dává pořádně zabrat lidem, ale hlavně strojům. V historii se totiž mnohá pole v okolí nacházela na dně rybníků.

Farma rodiny Růžičkových leží nedaleko Holic v Dolních Ředicích. Rodina hospodaří na výměře 1600 ha a zabývá se pouze rostlinnou produkcí. Co se týká samojízdné techniky, není pochyb, že Růžičkovi jsou fandové jelenů, ale závěsná technika je celkem barevná. Loni v srpnu zakoupili Růžičkovi také první stroj od firmy Farmet, desetimetrový předseťový kombinátor KOMPAKTOMAT K 1000 PS. 
Radličkových kompaktorů se u Růžičků už pár vystřídalo. Díky těžké půdě většinou na strojích odcházely rámy a také ložiska. S rámem nebyl jediný problém, pár ložisek se však po těchto hektarech muselo vyměnit. Proto se Růžičkovi po konzultaci s pracovníky firmy Farmet rozhodli k odzkoušení a následné koupi kvalitativně vyšších modelů těchto ložisek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *