Impulz přišel z dětského pokoje

Když se jednoho dne v roce 2011 ozval na druhém konci telefonní linky dětský hlas a žádal o obchodní schůzku ohledně nákupu postřikovače, Ing. Lubomír Klička ze společnosti Lemken Czech nezavěsil. S volajícím si dal „rande“ v Rosicích u Brna. Během setkání v tamní pizzerii zjistil, že jde o teprve třináctiletého školáka Jakuba Jelínka z Rosic, který bez vědomí rodičů a dědečka přijel o nákupu postřikovače jednat. Jakub svého hostitele překvapil i na svůj věk poměrně širokými odbornými vědomostmi. Lubomír Klička pak dával tuto příhodu k dobru u piva.

Ilegální obchodní schůzka praskla hned ten den i doma u Jelínků, když otec zjistil, že se syn nepřipravoval na písemnou práci, která se psaĺa na druhý den ve škole. Naštěstí dopadla dobře.

Zemědělská firma Ing. Leopold Jelínek, Kývalka, se nachází jen několik kilometrů od Popůvek, kde má sídlo společnost Lemken Czech. „Přestože jsem kolem farmy jezdil, nikdy jsem se u Jelínků nezastavil, ač jsem o tom pokaždé přemýšlel,“ vzpomíná Lubomír Klička. „Opět se potvrdilo, že pod svícnem bývá tma. A na dveře farmy nezaklepal ani náš jiný obchodní zástupce. Byla to určitě chyba.“ „Také my jsem věděli, že nedaleko od nás sídlí společnost, která má v nabídce velice kvalitní zemědělskou techniku,“ zapojuje se do hovoru Ing. Leoš Jelínek, otec Jakuba. „Před synem jsem často nahlas uvažoval, že bychom si časem měli pořídit moderní postřikovač, spolu jsme hovořili o výhodách i o tom, jakou výbavu by měl mít. Že bych se ale obrátil na nedalekou společnost Lemken Czech, mě nenapadlo. Byla to i moje chyba.“ A tak první krok ke vzájemné spolupráci udělal až nezletilý Jakub.*

 

Celý příběh naleznete v Zemědělci č. 16.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *