Informace z první ruky a příjemná zábava

Nevlídné počasí sice neumožňuje provádět polní práce, zato však poskytuje dostatek prostoru pro návštěvu oblíbeného prodejce zemědělské techniky. K takovým úspěšným prodejcům v regionu jižních, jihozápadních a středních Čech patří i firma STAKO MF s. r. o. Na konci dubna připravili její zástupci pro své zákazníky den otevřených dveří. V moderních prostorách firmy nalezli zemědělci příjemné zázemí, tradičně doprovázené bohatou výstavou zemědělské techniky.

nejvíce zastoupeny byly na výstavě stroje značky Kuhn a traktory Massey Ferguson nižší a střední výkonové třídy. Firma STAKO MF má největší úspěchy s kompaktními traktory Massey Ferguson, které jsou ve valné většině prodávány spolu s čelními nakladači. Pro toto nasazení mají řadu předností. Jednak je to samozřejmě velmi dobrý výhled z kabiny díky zkosené kapotě motoru, a též díky možnosti osazení kabinou se střešním oknem. Další výhodou je možnost ovládat pojezd traktoru (tj. řazení rychlostí i reverzaci) pomocí páčky pod volantem, tedy levou rukou. Pravá ruka je pak volná pro ovládání joysticku nakladače.

Vystavené traktory MF 5600 jsou nyní již nahrazeny modernizovanou řadou MF 5700. Střední výkonovou třídu reprezentovaly dva traktory řady MF 7600 s plynulým pojezdem Dyna VT. V jejich kabinách byla k vidění vysoká úroveň komfortu, kterou poskytuje stupeň výbavy Exclusive, tedy včetně multifunkční ovládací páky a zařízení Datatronic CCD. Tento terminál dovoluje plné řízení funkcí traktoru, ale například i funkce Dual Control pro řízení zdvihu pluhu na opěrném kole ve spojení s polohou zadního tříbodového závěsu traktoru. Tato funkce dovoluje při orbě vytvářet pravidelně zakončené jednotlivé jízdy a má i další výhody.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *