Inovace dostávají klasická nářadí do popředí

Na mezinárodním veletrhu SIMA 2017 prezentoval velký počet strojů domácí výrobce, firma Quivogne. V širokém sortimentu byly k vidění talířové podmítače, radličkové kypřiče i kombinované půdozpracující stroje v bezpočtu variant.

Takovou zajímavou variantou byly krátké talířové brány Stub-Front 300. „Obrácené“ uspořádání poukazovalo na agregaci pro přední tříbodový závěs: nejprve dvě čelní kopírovací kola, poté rám s dvěma řadami vykrajovaných talířů a závěs. Díky čelním kopírovacím kolům má stroj zajímavě vyřešené nastavování pracovní hloubky na dvou jemně odstupňovaných děrných lištách. Talíře o průměru 560 mm a tloušťce 5 mm mají samostatné uložení s jištěním proti přetížení. Kromě vystavené verze se záběrem 3 m se vyrábí ještě verze o záběru 3,5 a 4 m.

Pro vyšší nároky na plošnou výkonnost při podmítkách či zapravení zeleného hnojení jsou určeny krátké talířové brány v taženém provedení Diskacrop 400. Jsou osazeny talíři o průměru 660 mm, na přání pak 610 mm, se samostatným uložením ve dvou řadách.

K robustnímu rámu s hydraulickým sklápěním je připojen podvozek a v expozici nechyběl ani integrovaný pneumatický secí stroj APV. Semenovody byly uloženy před opěrným válcem, takže brány je možné využívat i k setí meziplodin.

Quivogne vyrábí a stále zdokonaluje také talířové brány s uložením pracovních orgánů do V. Stroje řady APAVR vynikají extrémní robustností a vyrábí se v šířkách záběru od 4 do 7 m. Zákazník si může zvolit jedno ze čtyř provedení talířů. Hlavní rám má profil 200 x 100 mm a je vyroben z oceli o tloušťce 10 mm.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *