Jen originální díly sedí přesně

Traktory k zemědělství patří neodmyslitelně již několik desítek let. Za tu dobu urazily pořádný kus cesty. Dnešní stroje nabízejí technologie a řešení, o kterých se farmářům dříve ani nesnilo. Co však ani čas nezměnil, je potřeba provádět na zemědělských strojích pravidelnou údržbu. Proto značka Zetor klade důraz nejen na prodej nových strojů, ale i na dostupnost originálních náhradních dílů.

Společnost ZETOR TRACTORS a. s. postupně uvádí na trh nové traktory a rozšiřuje svou prodejní nabídku, přesto však nezapomíná i na starší stroje. Traktory značky Zetor pomáhají farmářům v jejich každodenní práci přes 70 let, proto se i dnes můžeme na polích a farmách celého světa setkat i se staršími českými traktory.

„Historicky jsme prodali více než 1,3 milionu traktorů na více než 100 trzích světa. Pro Zetor je tato pozitivní skutečnost zároveň i závazkem zajistit zemědělcům dostupné náhradní díly pro starší typy traktorů,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a. s.

Přes dvacet tisíc položek

Příběh každého dílu a komponentu ve stroji vzniká při vývoji nového produktu na rýsovacím prkně, respektive v dnešní době ve speciálních počítačových programech pro tyto účely využívaných. Následuje testování, kdy jsou na prototypových dílech prověřovány zásadní parametry a vlastnosti. Jakmile je díl technicky připravený, přichází na řadu sériová výroba, kdy se část dílů využívá v nových strojích a část se naskladňuje pro využití jako náhradní díly.

„Máme jeden centrální sklad, který se nachází v Brně, je v něm přes 20 tisíc položek, jež se skládají z více než 1,5 milionu součástek. A co je důležité, disponujeme náhradními díly od současných traktorů až k historickým strojům unifikované řady I, která se vyráběla od 60. let,“ dodává Robert Todt.

Část náhradních dílů si společnost vyrábí sama a využívá k tomu své zázemí v Brně. Vzhledem k celkovému množství položek je jasné, že existují díly, které jsou dodávány obchodními partnery. Zetor u takto odebíraných komponentů klade důraz, aby měly požadované vlastnosti, hlavně pak životnost a kvalitu.

„Mezi položky, které vyrábíme přímo v Zetoru, patří například díly pro motory, jako klikové skříně, vačkové nebo vyvažovací hřídele, ojnice, setrvačníky a podobně. Dále to jsou díly pro skříně převodovky a rozvodovky, portály rozvodové skříně, ozubená kola, diferenciály a mnoho dalších,“ upřesňuje Robert Todt.

Umístěním dílu do centrálního skladu jeho cesta k zákazníkovi teprve začíná. „Z centrálního skladu putuje díl na základě objednávek jednotlivých obchodních partnerů až ke konkrétním autorizovaným prodejcům. A právě u nich si zákazníci objednávají služby spojené se servisem, případně potřebné položky. Každý prodejce traktorů Zetor má vlastní sklad náhradních dílů, který průběžně doplňuje,“ uzavírá popis cesty dílu k zákazníkovi Robert Todt.

Autorizovaní prodejci skýtají jistotu

Originální náhradní díly nabízejí autorizovaní prodejci značky Zetor. Jejich přesný přehled je snadno dohledatelný na webových stránkách www.zetor.cz v sekci prodejní a servisní síť. Proč by zákazníci měli dávat pozor, od koho díly nakupují, upřesňuje Robert Todt: „Autorizovaní prodejci jsou oprávněni prodávat náhradní díly a servisovat stroje značky Zetor. Jsou pravidelně proškolováni a mají nejširší povědomí o možnostech a vhodných řešeních. Dokážou dodat ověřený kvalitní díl a zajistit správnou instalaci do stroje. To je důležité pro garanci správné funkce a životnosti stroje.“

„Jen originál sedí přesně“, říká slogan, který používá značka Zetor ve své kampani na náhradní díly. Upozorňuje tak na téma padělání dílů a zneužívání ochranné známky Zetor, za což hrozí právní postih.

„Registrujeme případy, kdy majitelé traktorů Zetor byli oklamáni neověřenými prodejci, kteří jim dodali neoriginální díl, a ten následně poškodil stroj. Výsledná investice do oprav techniky byla dražší, než kdyby zákazníci využili služeb prověřených prodejců hned na počátku. Apelujeme proto na všechny uživatele strojů Zetor, aby byli obezřetní a nejprve si ověřili veškeré informace, než se rozhodnou ke koupi položky,“ říká na závěr Robert Todt.

Originální díl je možné odlišit od neověřeného za pomoci několika ochranných prvků, kterými společnost ZETOR TRACTORS a. s. chrání své komponenty. Většina nabízených položek má jednotné balení s logem Zetor, které je zapečetěné a označené značkou ZETOR ORIGINAL PARTS. Kaž­dá položka je vždy opatřena unikátním čárovým kódem. Pokud kód chybí, nebo je jakýmkoliv způsobem poškozen, pro zákazníky by to měl být signál, že se může jednat o neoriginální díl. Je také možné se obrátit přímo na společnost s dotazem na prověření původu dílu. Postačí zaslat jedinečný číselný kód umístěný pod čárovým kódem na adresu zetor@zetor.com, následně je tazatel kontaktován s informací, o jaký díl se jedná.

 

ZETOR TRACTORS a. s.

Brno

 

Foto:

Traktory ZETOR si získávají důvěru zákazníků mimo jiné i pro nízké provozní náklady a snadnou a cenově dostupnou nabídkou náhradních dílů

Ukázka balení a označení náhradních dílů ZETOR. Zde konkrétně vložka válce a pístu pro traktory Unifikované řady I

V centrálním skladě v Brně se nachází přes 20 tis. položek náhradních dílů, najdou se zde i díly pro stroje staré až 50 let

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *