Jubilejní rok s novinkami

Rok 2017 je pro značku Case IH jubilejní, protože se může s hrdostí ohlédnout na svou 175letou historii. Cestu této značky doprovází řada milníků, a také v tomto roce potvrzuje Case IH svou pověst výrobce, zaměřeného na potřeby zákazníků. Vedle jubilejní edice traktoru Puma 175 prezentoval Case IH v tomto roce také nejvýkonnější model Maxxum 150 se šestiválcovým motorem, dále novou převodovku pro řadu Maxxum s řazením osmi stupňů při zatížení a up-date traktorů modelové řady Puma. Velkým překvapením je inovace v nejvyšší výkonové třídě: traktory řady Quadtrac s převodovkou Powershift a systémem řízení produktivity APM jsou doplněny třemi novými modely s převodovkou CVX.

Ačkoli má Case IH tyto novinky přichystané pro podzimní veletrh Agritechnica, manažeři se rozhodli je prezentovat formou tiskové konference ještě s předstihem. Stalo se tak na konci července přímo na poli, které se nacházelo nedaleko od slovenského hlavního města. Vzhledem k vydatnému dešti ale jízdy na poli nebyly možné, nicméně řada nových systémů se mohla předvést v akci i za jízdy po zpevněné polní silničce.

Platí to například o nové přední nápravě traktorů Puma. Tyto traktory prošly faceliftem a práce s nimi bude ještě komfortnější a rychlejší. Modely Puma 185 Multicontroller až Puma 240 CVX budou standardně vybaveny zdokonaleným odpružením přední nápravy se zdvojeným tlakovým zásobníkem. Jaké má tento krok praktické dopady, bylo možné zažít na vlastní kůži při testovací jízdě. Traktor Case IH Puma CVX 240, agregovaný s těžkou nesenou secí kombinací a čelním přídavným závažím, se vydal na poměrně nerovnou polní silničku. Řidič mohl zrychlit na 40 km/h, a přitom v kabině byly znatelné jen velmi slabé rázy.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *