Kompaktní traktory v nové podobě

Jednou z letošních novinek firmy Fendt jsou traktory řady 300 Vario S4. V souvislosti s přechodem na novou emisní normu stupeň IV (Tier 4 final) u svých traktorů představuje firma Fendt i své kompaktní traktory řady 300 Vario s novými motory. Jejich dodavatelem je výrobce AGCO Power, který využívá pro úpravu spalin SCR systém a oxidační katalyzátor. Ale inovací u nové modelové řady je podstatě více, než jen pohonná jednotka.

S novými traktory se mohou zájemci seznámit v průběhu Fendt 300 Vario Euro-Tour. V posledním dubnovém týdnu je možné traktory vidět v sídle společnosti Agromex s. r. o. v Modleticích u Prahy. Jedná se o dva stroje: model 311 Vario ve verzi Profi s čelním nakladačem a model 312 Vario ve verzi Power.

Díky tomu je možné snadno porovnat rozdíly mezi oběma verzemi v jejich výbavě. Verze Profi má navíc standardně bezdotykový monitor s úhlopříčkou sedmi palců a v loketní opěrce Profi joystick. Obsluze nabízí snadnější nastavování traktoru na terminálu, což se týká i času a průtoku u elektronicky ovládaných vnějších okruhů hydrauliky. Možné je také ovládání nářadí pomocí ISO-Bus či využívání souvraťového managementu Teach-In.

Traktory mají novou polorámovou konstrukci s vykrojením pro větší rejd předních kol. Mohou být osazeny pneumatikami s větší šířkou i větším průměrem, které také umožňují zvýšit světlou výšku. Nová přední náprava je v odpruženém provedení. Protože traktory 300 Vario budou často nasazovány s čelním nakladačem, jsou standardně vybaveny zaobleným oknem, které poskytuje široký výhled nahoru. Volitelně pak může být vpravo buď okno, nebo druhé dveře pro možnost pohodlného vystupování oběma směry.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *