Kompletní sortiment na jednom poli

Firma Krone je tradičním specializovaným výrobcem lisů na válcové balíky. Ve svém výrobním programu má velké množství různých typů, od jednoduchých strojů pro malé chovatele až velké typy pro profesionální uživatele a poskytovatele služeb. Svůj program prezentovala v průběhu semináře, který se konal v Maďarsku. Postupně byli představeni zástupci jednotlivých modelových řad těchto lisů, a to jak teoreticky, tak i při praktických ukázkách na poli.

Válcové balíky jsou poměrně široce využitelný způsob sklizně suché i zavadlé hmoty. Seno v balících se využívá na krmení, senážovaná píce taktéž, zatímco balíky slámy mají využití podstatně širší. Kromě krmení také pro nastýlání, jako krycí materiál, pro výrobu celulózy či k vytápění.

Lis na svinovací balíky firmy Krone spatřil světlo světa poprvé v roce 1977. O dvanáct let později byl představen stroj s řezacím ústrojím a v roce 1996 přišly na trh první stroje RoundPack a VarioPack. Mezitím se firma Krone jako specialista v oboru zabývala i myšlenku výroby samojízdného stroje pro lisování válcových balíků, který se ale do sériové produkce nedostal.

O to více překvapila odbornou veřejnost Ultima v roce 2011 – první lis, který umožňoval lisovat balíky non-stop bez zastavování. V témže roce obdržely lisy RoundPack a VarioPack nástupce v podobě řady Fortima a jen o rok později se firma Krone zapsala do knihy světových rekordů – lis Comprima F 125 XC slisoval 149 balíků v průběhu pouhé jedné hodiny. A do náročných podmínek nasazení firma Krone představila čtyři nové modely X-treme v roce 2013.

Celou řadu dalších inovací slibuje výrobce pro rok 2017.

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *