Král úzkých francouzských vinic

Společnost Claas nominovala do soutěže o titul Traktor roku pro speciální využití model Claas Nexos VE a ten se probojoval až do finále. Porota si mohla prohlédnout přímo v jeho domovině, ve Francii na sluncem zalitých vinicích. Nexos VE zaujme na první pohled svou šířkou, která nepřesahuje jeden metr.

Setkání poroty složené z evropských novinářů se uskutečnilo na pozemcích jednoho z největších francouzských zákazníků společnosti Claas, vinařství Tariquet. První traktor Claas byl do vinařství prodán před pěti lety a dnes pracuje v podniku 36 traktorů.

Všechno pod kapotou

Traktor Nexos VE je opravdovým speciálem mezi speciály. Byl totiž postaven pro velmi úzké vinice, které jsou obvyklé pro známou vinařskou oblast Bordeaux. Zatímco Nexos VE je široký pouhý metr a jeho dva bratři Nexos F určený pro sady a Nexos VL vhodný pro klasické vinice jsou široké 1,26 resp 1,45 m. Nexos VE vedle nich vypadá legračně, ale navrhnout takto úzký traktor s komfortní kabinou, dobrou obratností, výkonným motorem a výkonnou hydraulikou určitě legrace nebyla.

Moderní speciál, silná hydraulika

Ačkoliv viniční traktory jsou svými rozměry opravdu malými stroji, musí být pořádní siláci. Vzhledem k množství nářadí a pracovních operací je výkonná hydraulika klíčovou vlastností těchto traktorů. Společnost Claas si to vzala k srdci a nová řada Nexos včetně našeho kandidáta traktoru Nexos VE může mít hydraulický systém poháněný až třemi čerpadly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *