Kulatiny na veletrhu Agritechnica

V roce 1977 představila firma Krone svůj první lis na válcové balíky – legendární KR 180. Brzy vzbudil velký zájem, neboť argumenty firmy Krone přesvědčily na celé čáře: kompletně uzavřená balicí komora a nekonečně obíhající příčkové dopravníky. V roce 2007 prezentovala firma Krone konstrukční řadu Comprima s inovovaným lisovacím systémem Novogrip, který vznikl dalším vývojem příčkového dopravníku. Tento unikátní pracovní orgán zajišťující lisování a otáčení balíku je založený na spojení příčných kovových tyčí s gumotextilními pásy. Bez problémů dokáže zpracovat jakoukoli píci a slámu v průběhu celé sezóny.

Tento všestranný lis Krone s novou tváří oslaví na veletrhu Agritechnica obě kulatá výročí.

Nové boční kryty, nová záď a rovněž přepracované osvětlení propůjčují lisu moderní estetický vzhled. Také vnitřní ústrojí prodělalo „facelifting“. V nové verzi instaluje Krone do stroje ve standardní výbavě spirálové sběrací ústrojí, které zajišťuje nejen příkladný sběr píce a slámy, ale i perfektní tok materiálu. Díky spirálovitému uspořádání prstů hltá neřízené sběrací ústrojí o záběru 2150 mm, s minimálními nároky na údržbu, velmi rychle i široké řádky. Protože píci a slámu nesbírají všechny prsty současně, nedochází téměř k nárazovému zatížení. Nový je také ultrazvukový snímač, který nahradil dosavadní snímač balíků na balicím stole.

Na výstavě Agritechnica představí Krone také svůj první akumulační vůz na balíky BaleCollect 1230. Při práci je široký 4,3 m, dlouhý 3,2 m a vejdou se na něj až tři balíky o délce 2,7 metru. Povolení k provozu se v případě BaleCollect vydává pro jeden celý stroj (lis s akumulačním vozem), takže zemědělec může být flexibilní při výběru traktoru. U jiných akumulačních vozů je oproti tomu potřebné takzvané schválení soupravy, kterou tvoří vždy pevně stanovená kombinace traktoru, lisu a akumulačního vozu. Potom při použití jiného traktoru povolení k provozu zaniká.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 45

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *