Kvalita je výsledkem souhry všech detailů

Jedním z velkých výrobců stavební techniky ve světe je japonská firma Kubota. V České republice má výhradní zastoupení pro Kubotu společnost Staves. Kromě svého sídla v Olomouci má tato firma také pobočku v hlavní městě. A právě na jeho východním okraji, konkrétně v Hummer Centru v Horních Počernicích, tato firma uspořádala Demo dny.

Cílem akce byla prezentace možností stavební techniky Kubota, tedy rypadel o hmotnosti 800 až 8000 kg s pásovým podvozkem, a manipulační techniky. Firma Staves prodává také teleskopické manipulátory. Jejich sortiment obohacuje čerstvá novinka – kompaktní model Kubota KTH 4815. Tento stroj dosahuje maximální výšky zdvihu 4,8 m při nosnosti 1 500 kg. Nalezne vhodné uplatnění v omezených prostorech, a vhodně by se využil i v provozech živočišné výroby. Je vybaven hydrostatickým pojezdem.

Prezentační prostory Hummer Centra před tribunou vyplnila pečlivě připravená výstava rypadel Kubota. Stroje řady 4, vyráběné v současnosti, se vyznačují praktickými inovacemi. Na rozdíl od předešlé série má strojník v kabině již terminál, na němž se zobrazují důležité hodnoty, ve svém zorném poli.

A přídavný hydraulický okruh je možné nově ovládat nejenom pedálem na podlaze, ale i přepínačem na pravém joysticku. Tento kolébkový přepínač dovoluje samozřejmě proporcionální ovládání. Pro přídavnou funkci může být také aktivován trvalý průtok oleje, a nastavení se provádí na postranní konzole. Při nastavení malého průtoku oleje pak i při plném stlačení spínače je průtok oleje nízký, například při ovládání náklonu svahovací lopaty.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *