Kvalitní práce secích strojů v extrémních podmínkách

Na závěr bloku předvádění techniky na zpracování půdy a setí přišly na řadu secí stroje. Přítomní zemědělci mohli porovnat mezi sebou stroje různých koncepcí, které firma LEMKEN vyrábí. Jako první se do práce pustil secí stroj Compact-Solitair 9 Z.

Ani postupující čas neodradil přírodu od vytrvalého deště, který dokonce ještě nabíral na síle. Příval vody od ranních hodin již stačil k tomu, aby se ornice na poli proměnila v kluzké bahno. Nicméně i tak se organizátoři vrhli na setí přímo do hrubé brázdy. Každý zemědělec se ptal sám sebe, jak dlouho v takovém marastu stroje pojedou, než je těžká jílovitá půda dokonale zalepí. Zanedlouho ale bylo jasné, proč firma LEMKEN o sobě tvrdí, že nastupuje tam, kde jiná technika ztroskotává.

Do hrubé brázdy se nejprve pustil traktor New Holland T7.260 s nesenou secí kombinací. Mechanický secí stroj LEMKEN Saphir má výsevní ústrojí poháněné pomocí ostruhového kola a spolu s rotačními bránami Zirkon 8 představuje univerzálně využitelnou kombinaci pro rodinné či menší zemědělské podniky.

K profesionálnímu využití jsou určeny pneumatické secí stroje Solitair 25, a na polním dni v Křenicích měli přítomní zemědělci možnost vidět tento stroj poprvé při práci na poli. O zpracování hrubé brázdy se zasloužily rotační brány Zirkon 12. Jejich dlouhé hřeby si poradily s velkými lavicemi bez problému. Totéž platilo o trapézovém pěchovacím válci, který byl díky dobře konstruovaným stěrkám udržován v čistotě a mohl tak optimálně pracovat.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *