Manipulační technika v akci

V polovině října se konal prezentační den terénní manipulační techniky – Ausa offroad day, kde byla představena manipulační technika značky Ausa. Při praktických ukázkách na bahnitém pozemku v areálu Hummer centru v Dolních Počernicích bylo možné shlédnout teleskopické manipulátory značky Ausa Taurulift a terénní vysokozdvižný vozík C350Hx4. Jako doplňkový program byl prezentován manipulátor JLG 3707 PS. Technika si při jízdě ve strmých svazích nezpevněného terénu plného louží vedla velice dobře.

 

Manipulační technika Ausa se výborně hodí pro manipulaci ve stísněných prostorech, využití najde také v rostlinné a živočišné výrobě, stavebnictví a při údržbě zelených ploch a komunikací. Techniku Ausa dodává společnost Linde Material Handling, náš přední dodavatel manipulační techniky.

Do podmáčeného terénu

Bahnitý pozemek s loužemi a nerovnostmi tvořil ideální prostředí pro techniku značky Ausa, která ukázala své přednosti. Jako první byl prezentován terénní vysokozdvižný vozík C350Hx4 s pohonem 4×4. Vozík předvedl jízdu po nerovnostech a také úspěšně projel velkou louží. Vozík C350Hx4, poháněný motorem Kubota, se výborně hodí k uplatnění při manipulaci nákladu na venkovních a nezpevněných plochách.

Ukázka couvání v bahnitém svahu

Prezentovány byly také teleskopické manipulátory, jako první se předvedl manipulátor T235H taurulift plus, který ukázal couvání v bahnitém strmém svahu. Manipulátor má nosnost 2300 kg a zdvih 5000 mm. Pohon manipulátoru zajišťuje motor Kubota s výkonem 36 Kw a hydrostatický převod hnací síly. Motor je uložen vzadu a teleskopický výložník se nachází na pravé straně stroje.

Ideální do úzkých prostorů

Dalším strojem, který vyjel prudký rozbahněný kopec, aby ukázal své přednosti, byl teleskopický manipulátor T144H taurulift plus. Tento manipulátor má nosnost 1350 kg při výšce zdvihu 4000 mm. Stroj pohání naftový motor Kubota, který má výkon 31 kW. Zákazník jistě ocení nízkou hmotnost manipulátoru, která činí v závislosti na výbavě 2500 kg. Šířka stroje je pouhých 1410 mm, délka 2663 mm, díky čemuž se stroj výborně hodí pro práci ve stísněných prostorech skladů a chlévů. K tomuto účelu přispívá také zadní řiditelná náprava.

Víceúčelový stroj

Jako doplňkový program byl prezentován manipulátor JLG 3707 PS. Tento stroj poháněný motorem Kubota o výkonu 75 kW má hmotnost 8,3 t. Výškový dosah činí 7300 mm. Manipulátor má maximální nosnost 3,7t. Zákazníci ocení především velký výkon a dosah, rychlost 40 km/h a možnost vytvořit z manipulátoru víceúčelový stroj, čehož se docílí připojením hydraulického zařízení.

Více informací naleznete v Mechanizaci zemědělství 11/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *