Nástavba se zdařilým pojetím

Systémový nosič Xerion Saddle Trac 4000 se vyznačuje robustním rámem a nápravami RÁBA o konstrukční nosnosti 20 t, a rozsáhlým prostorem pro instalaci nástaveb. Ten vzniká tím, že se kabina stroje pevně instaluje do přední části nad motor. Tím zároveň řidič získá ničím nerušený výhled dopředu.

Pro případ aplikace kejdy či digestátu je možné tento nástavbový prostor osadit nástavbou značky KAWECO. Nádrž o objemu 16 000 l je tvarována tak, že se odpředu dozadu rozšiřuje, takže usnadňuje výhled z kabiny. Zároveň dobře vidí i na sací jednotku, která je umístěná vpředu Xerionu. A to tradičně v předním tříbodovém závěsu, anebo lze nově i bez závěsu na vlastní konstrukci. Nádrž je uchycena na čtyřech bodech.

Nasávací rameno se vyznačuje značnou pohyblivostí díky dvoukloubovému uložení. Dále si lze celou jednotku naklopit od nebo k traktoru pomocí ovládání z kabiny. K ovládání slouží ISOBUS terminál firmy Müller Electronic, ale jakékoli funkce si lze přesunout na tlačítka multifunkční páky CMOTION traktoru Xerion.

Součástí sací jednotky je také hydraulicky poháněný urychlovač, který zabraňuje kavitaci – opotřebení čerpadla. Čerpadlo s rotujícími písty je schopné naplnit nádrž o objemu 16 000 l v průběhu 90 sekund. Kejdu je možné nasávat i z podpovrchových jímek z hloubky i přes jeden metr. Z čerpadla jde kejda do trojcestného ventilu, a odtud pak směřuje buď do rozdělovací hlavy, pokud právě probíhá aplikace hnojiva, anebo je kejda hnána do nádrže, jejíž obsah je tak promícháván.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *