Nová funkce pro automatické navigační systémy

Při práci za podmínek, kdy nejsou přesně patrné jednotlivé souběžné jízdy, je po otočení traktoru s nářadím často obtížné nalezení té správné návazné stopy pro jízdu zpět. Samozřejmě přináší v tomto ohledu usnadnění navigační systémy. Firma CLAAS nyní představila rozšíření svých navigačních systémů v podobě systému TURN IN.

Tento systém automaticky navádí řidiče do nejvhodnější další návazné jízdy při otáčení traktoru na souvrati. Již od úhlu 120 stupňů od dalších stop dává řidiči návrhy pro optimální následnou jízdní stopu. Řidič traktor při otáčení na souvrati řídí manuálně a již velmi brzo před dosažením začátku další následné jízdy může aktivovat navigační systém. Tím se nalezení další stopy zrychlí a stane se přesnějším. Otáčení souprav na souvratích je plynulejší a pro řidiče se tato činnost výrazně usnadní.

Systém přitom automaticky zohledňuje aktuální podmínky, jako je pojezdová rychlost, úhel natočení volantu a natočení stroje na souvrati. Na základě těchto informací pak vyhledává nejvhodnější linii další návazné jízdy. Řidič si přitom zachovává plnou kontrolu nad výběrem stop. Je-li například stopa, zvolená systémem TURN IN, pro řidiče nežádoucí, může si od tohoto systému nechat poskytnout další návrh, zatímco změní faktory, jako je pojezdová rychlost či úhel natočení volantu. Kromě toho může obsluha zcela nezávisle na novém systému traktor manuálně dovést na vlastní zvolenou následnou jízdu.

Nová funkce TURN IN bude k dispozici od prvního kvartálu pro všechny automatické navigační systémy CLAAS, využívající terminály S7 a S10. Stávající navigační systémy mohou být vybaveny touto funkcí dodatečně.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *