Nová řada všestranných traktorů

Společnost U + M Servis Třeboň uvádí na trh nové výrobní řady všestranných traktorů s vysokým komfortem Claas Arion 500 a 600, které jsou vhodné jak pro práci na poli či louce, tak k přepravě nebo práci s čelním nakladačem na farmě. „Jde o novou generaci osvědčené výrobní řady s rozšířenými variantami vybavení, širokou škálou motorů a mnoha dalšími prvky,“ říká Ing. Karel Hanyk, ředitel třeboňské společnosti. „Mezi ně patří mimo jiné nové vybavení CIS+, nový terminál CEBIS, dále vylepšené funkce převodovek Hexashift a Cmatic i nové odpružení přední nápravy Proactiv vyvinuté firmou Claas.

 

Se základním vybavením CIS, novým vybavením CIS+ a s komfortní variantou vybavení CEBIS jsou u traktorů výrobních řad Arion 500 a 600 k dispozici poprvé tři různá vybavení. Všechny varianty jsou k dostání s převodovkou s řazením pod zatížením Hexashift, CIS+ a CEBIS jsou alternativně k dispozici s plynulou převodovkou Cmatic. Zatímco záměrně jednoduchá verze CIS pracuje s mechanickým ovládáním a displejem CIS, verze CIS+ nabízí sériově elektronicky ovládané rozvaděče a barevný displej CIS. Obě varianty vybavení disponují osvědčenou multifunkční loketní opěrkou s pákou s křížovým ovládáním Electropilot a pákou Drivestick k ovládání převodovky.

Vybavení CEBIS obsahuje mimo jiné nový terminál CEBIS s 12palcovým dotykovým displejem a s osvědčenou ergonomickou loketní opěrkou s multifunkční ovládací pákou Cmotion, která umožňuje pohodlné ovládání všech důležitých funkcí palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Nový terminál CEBIS nabízí mnoho nových funkcí a umožňuje velmi snadné a rychlé ovládání. Intuitivní struktura ovládání založená na známé generaci CEBIS byla dále optimalizována pro využití pomocí dotykového displeje. Obzvláště pohodlná je například možnost rychlého nastavení často využívaných funkcí traktoru tlačítkem Direct Access, které lze provést jednoduše ťuknutím na obrys stroje na dotykovém displeji CEBIS.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 40.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *