Nová výkonná mlátička s kompaktními rozměry

Sklízecí mlátičky Claas řady Tucano jsou v České republice oblíbené. Jedná se o výkonné stroje s kompaktními rozměry a komfortní výbavou. Pro rok 2016 přichází výrobce s novým modelem Tucano 560, který modelovou řadu Tucano vhodně rozšiřuje.

Stejně, jako model Tucano 570, disponuje i Tucano 560 osvědčeným systémem APS Hybrid. Díky zdařilé kombinaci mláticího ústrojí APS se systémem pro separaci zbytkového zrna Roto Plus je dosahováno vysoké průchodnosti a obzvlášť šetrné manipulace se slámou.

Systém výmlatu a urychlení zrna APS tradičně zaručuje konstantně vysokou výkonnost. Významnou předností systému je to, že materiál je působením třetího bubnu urychlován, takže před vstupem do rotoru systému APS Hybrid má namísto 3 m/s rychlost pohybu celých 20 m/s. Velmi vysoké rychlosti vedou ke vzniku silných odstředivých sil, které umožňují optimální separaci zrna v průběhu výmlatu. Rychlý rovnoměrný průtok hmoty je garantován i za obtížných podmínek.

Vysokými odstředivými silami i při snížené úrovni otáček se vyznačuje také rotor sytému Roto Plus. Se svým průměrem 570 mm dovoluje vysoce účinnou zbytkovou separaci zrna. Podle potřeby může obsluha mlátičky provádět změnu nastavení nezávisle na sobě a zcela plynule u mláticího systému APS a systému Roto Plus. To dovoluje zvolit v závislosti na počasí, denní době a charakteru porostu vždy optimální nastavení pro odpovídající kvalitu slámy a úroveň separace zrna.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *