Nové kypřiče i secí stroje

Ve své rozsáhlé expozici na Agritechnice hodlá prezentovat řadu novinek i koncern Kverneland Group. Z tradiční oblasti zpracování půdy bude zvláště zajímavých pět nových modelů nesených kypřičů Turbo. Dosavadní polonesené varianty se záběrem 6,5 a 8 m tak doplní nesené stroje s pevným rámem o záběru 3 a 3,5 m a s rámem sklopným o záběru 4, 5 a 6 m.

Kverneland Turbo je strojem s univerzálním využitím, a to nejen díky svému rozsahu možných pracovních hloubek od 3 do 20 cm. Na jaře se uplatní pro včasné otevření půdy po zimě za účelem proschnutí anebo při obnově luk, v létě pak pro první či opakovanou podmítku a na podzim pro předseťovou přípravu půdy. Pevné hřeby a značná výška rámu nad zemí na úrovni 725 mm vytvářejí vhodné předpoklady pro formování rovnoměrného seťového lůžka. Díky kompaktní konstrukci jsou nové kypřiče vhodné i pro traktory s nižší zvedací silou závěsu. Stroje Turbo v nesených verzích mají radličky uspořádané ve čtyřech řadách.

Pro všechny své kypřiče Turbo bude Kverneland nabízet rozšířené možnosti výbavy: nové typy radliček či nivelačních prstů nebo talířů. Zajímavá je také možnost hydraulického nastavení pracovní hloubky radliček, či na přání stejným způsobem regulace polohy sekce nivelačních talířů.

V oblasti přesných secích strojů bude Kverneland prezentovat nový secí stroj Optima SX High Speed, který umí pracovat až o padesát procent efektivněji. Především bude zachována kvalita uložení osiva na shodné úrovni i při vyšších pracovních rychlostech až do 18 km/h. Nová technologie jednocení, integrovaná v tomto secím stroji, využívá přetlaku.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *