Nové modely kombinovaných návěsů

V rámci svého velkého předvádění novinek nedaleko města Magdeburg představila firma Claas také nové velké modely svých kombinovaných návěsů Cargos. Vyvinula je v reakci na požadavky po výkonné technice ke sklizni a současně dopravě velkých objemů píce. A to se zaměřením na náročné skupiny zákazníků. Nové návěsy jsou vybaveny komfortními elektrohydraulickými funkcemi a nabízí různé možnosti ovládání.

Na první pohled mají celou řadu nových prvků. Jedná se o stroje k profesionálnímu využití a jako takové byly oproti vozům Cargos 8000, které byly uvedeny na trh v loňském roce, kompletně přepracovány. Nová řada zahrnuje trojici typů Cargos 9400, 9500 a 9600 s objemy ložné plochy 38, 44 a 50 m3 podle normy DIN. K dopravě a řezání píce slouží ústrojí EFS (Efficient Feeding Systém), které se osvědčilo již u návěsů Cargos 8000.

Nosník nožů lze centrálně odjistit; pro kvalitní řez vyvinula firma Claas nový typ oboustranných nožů. Po opotřebení ostří postačuje je pouze otočit, čímž se doba nasazení vozu prodlouží. Řidič si také může podle podmínek nastavit úroveň předpětí nožů, a to buď mechanicky, nebo hydraulicky. Nože jsou proti poškození při kontaktu s cizím tělesem jištěny samostatně.

Na přání může být návěs Cargos 9000 vybaven automatikou plnění a vyložení, která využívá informací od dvojice senzorů. V průběhu představování novinek byl návěs Cargos 9000 předveden v činnosti. Velký LED displej na pravé straně informoval o tom, že návěs je vybaven vážicím zařízením. Tento prvek, nabízený na přání, může být užitečný například pro kalibraci výnosoměru u sklízecích řezaček; externí displej je rovněž volitelnou výbavou a umožňuje například obsluze řezačky získávat informace o hmotnosti sklízené píce či nepřímo o průběhu plnění návěsu v průběhu sklizně.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 9/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *