Nové návěsy přináší více komfortu

Nároky na dopravní techniku se stále mění a spolu s tím i výrobci provádí u svých strojů změny a inovace. Firma Claas má na trhu své transportní návěsy Cargos od roku 2015. Pro sezónu 2017 přichází rozšíření o novou komfortní variantu s výrazně větší nabídkou funkcí. Claas Cargos vyniká nejen robustní konstrukcí a velkým objemem ložné plochy, ale také komfortním ovládáním. Nové návěsy byly představeny v rámci prezentace novinek pro sezónu 2017 v Německu.

Důležitou vlastností dopravní techniky pro profesionální využití je její spolehlivost. Návěsy Claas Cargos jsou konstruovány pro dosažení značné stability, což platí i o rámu. Nástavba je vyrobena z plechu o tloušťce 8 mm a je na první pohled nápadná hustě uspořádanými sloupky. Trojice modelů Cargos 740, 750 a 760 nabízí objem ložné plochy na úrovni od 36,5 až do 51 metrů krychlových.

Součástí nástavby mohou být dva rozdružovací válce, které jsou poháněny mechanicky od kloubového hřídele procházejícího pod podlahou vozu. Pro vyprazdňování slouží podlahový dopravník se čtveřicí pevných a silných řetězů. Jeho pohon je dvourychlostní.

U návěsů Cargos 700 má řadu variant i podvozek, ať jako tandemový nebo s trojicí náprav. Může být vybaven náběžným nebo elektronicky ovládaným nuceným řízením; co se týká odpružení, základem je mechanické odpružení pomocí parabolických pružin, případně doplněné hydraulickým vyrovnáváním. Nejkomfortnějším řešením je hydraulické odpružení.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 11/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *