Největší harvestory zaujaly

Na výstavě KWF v německém Rodingu nemohly chybět ani speciální lesní stroje John Deere. Ve velké expozici byl k vidění osmikolový model harvestoru JD 1270G. Je poháněn šestiválcovým motorem PowerTech Plus s objemem 9 l a výkonem 200 kW.

Jeho kabina má automatické vyrovnávání a je otočná v úhlu 160 stupňů. Kabina a jeřáb jsou opatřeny halogenovými pracovními světlomety. Kácecí hlavice H415 dovoluje zpracování kmenů o hmotnatosti až 750 mm a je osazena šesti odvětvovacími noži. Harvestor byl obutý do pneumatik Nokian Forest King TRS.

John Deere je také výrobcem speciálních lesních kolových traktorů. Tím pravým skidderem na výstavě byl model JD 640L a byl neustále obklopen návštěvníky. Tyto stroje se používají pro přibližování velkých objemů kulatiny především při mýtní těžbě. Vystavený stroj měl hmotnost 16 686 kg a poháněn byl šestiválcovým motorem John Deere s objemem 6,8 l a výkonem 163 kW/218 k. Robustní nápravy mají uvnitř uložené planetové převody. Kromě navijáku byl osazen ještě drapákem.

Novinkou je plynulá CVT převodovka, která dovoluje udržovat konstatní otáčky motoru, snižuje míru jeho opotřebování i spotřebu paliva. Odpadá nutnost opakovaného řazení rychlostí a pojezd traktoru je plynulý. Řidič jen zadá nejvyšší rychlost jízdy a ostatní ponechá na převodovce. Řízení traktoru je plně hydraulické buď volantem, anebo s pomocí joysticku.

V expozici byl vystaven také největší model harvestoru John Deere 1470G, u něhož výrobce zdůraznil přínos systému regulace výkonu motoru PPC (Processing Power Control) pro zvýšení produktivity práce. Systém má tři úrovně zpracování podle rozměru stromu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *