Nové secí stroje před zahájením výroby

Francie představuje významný exportní trh také pro firmu LEMKEN, která tam úspěšně prodává své stroje všech velikostí. V roce 2016 byly na trh v této zemi uvedeny dlouho očekávané tažené postřikovače LEMKEN Vega a slaví velké úspěchy.

V letošním roce se chystá firma LEMKEN provést další významný krok a na francouzském trhu nabídnout své úplně nové přesné secí stroje Azurit, které odborný svět i zemědělská veřejnost již velmi netrpělivě vyhlížejí. Bylo to patrné na enormním zájmu o tuto velkou novinku v průběhu veletrhu Agritechnica 2015 a na pařížské SIMĚ budou mít příznivci firmy LEMKEN další příležitost. Po intenzivním testování v roce 2016 bude na jaře 2017 zahájena sériová výroba.

To, co je na Azuritu nejoriginálnější, je systém ukládání osiva DeltaRow. Každá výsevní jednotka ukládá dva paralelogramově uspořádané dílčí řádky s roztečí 12,5 cm. Tím mají jednotlivé rostliny k dispozici o 70 % více prostoru, takže mohou být lépe zásobovány vodou a živinami. Zodpovědné jsou za to vždy dvě dvoukotoučové výsevní botky v každé jednotce DeltaRow. Přesně do středu mezi dva řádky je ukládáno hnojivo, jehož zásobu si traktor veze s sebou v novém čelně neseném zásobníku  Solitair 23. Také osivo je uloženo v centrálním zásobníku usazeném nad předřazeným strojem pro zpracování půdy.

Koncept stroje Azurit 9 dovoluje zakládání kolejových meziřádků a vypínání výsevních jednotek či i jen jednotlivých řádků podle šířky pneumatik traktoru nebo například kejdovače. Stroj dovoluje nastavení meziřádkové vzdálenosti již od rozteče 37,5 cm.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *