Nové senážní návěsy i rozmetadla

Firma Strautmann představí na Agritechnice také novou generaci senážních návěsů Giga-VitesseCFS. Přepracované modely budou mít označení Giga-Vitesse CFS 3602, 4002 a 4402 a budou disponovat objemem ložné plochy 32 až 42 m³.

Návěsy budou vybaveny neřízeným sběračem se šesti řadami prstů, vyrobeným z plastu. Jeho šířka je zvětšená na 225 cm podle DIN. O další dopravu materiálu se postará nově vyvinutý integrální rotor o šířce 1600 mm. Rotor má po stranách integrovaná krátká šneková vinutí, která dopravují materiál od širokého sběrače do středu k prstům rotoru. Spolu s nimi dosahuje celková šířka rotoru 2100 mm. Rotor je poháněn přes planetovou převodovku, která je do něj integrována.

Firma Strautmann si také rozšiřuje svůj sortiment rozmetadel o nový model TS 1601. Jedná se o stroj s korbou, která se od shora dolů rozšiřuje, s pneumatikami o velkém průměru a nízké nakládací výšce.

Rozmetadlo je konstruováno s důrazem na vysokou robustnost. Korba je vyrobena z ocelového plechu s tloušťkou 4 mm a vyznačuje se i díky svému tvaru velkou stabilitou. Podlahový dopravník sestává ze dvou stabilních řetězů o tloušťce 16 mm. Rozmetací ústrojí je tvořeno dvojicí vertikálních rozmetacích válců o průměru 880 mm, které hnůj rovnoměrně aplikují v pracovním záběru osmi metrů. Pro vysoká zatěžování je konstruován také podvozek, osazený nápravou od výrobce BPW s rozchodem kol 2200 mm. Pro práci na poli je rozmetadlo TS 1601 koncipováno na celkovou hmotnost 16 t. S dodávkami počítá firma Strautmann od jara 2018.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *