Nové sklízecí mlátičky s axiálním rotorem

Někteří velcí světoví výrobci zemědělské techniky odkrývají své novinky, připravené pro mezinárodní veletrh Agritechnica, již nyní. Patří k nim i firma Case IH, která formou tiskové konference prezentovala celou řadu pokrokových inovací především v oblasti sklizňové techniky.

Zatímco v loňském roce firma Case IH prezentovala novou řadu svých největších sklízecích mlátiček AF 240, letošní rok bude do historie zapsán svým uvedením nové generace strojů řady AF 140. Tři nové typy střední výkonové třídy přichází s četnými změnami, které citelně zvyšují výkonnost, úroveň komfortu a spolehlivost. Pro sezónu 2016 jsou připraveny modely Cross-Flow 5140 s motorem o maximálním výkonu 312 k, Cross-Flow 6140 s maximálním výkonem 400 k a Cross-Flow 7140 s maximálním výkonem 449 k.  

Označení strojů napovídá, že jsou vybaveny novým systémem čištění. Systém Cross-Flow se automaticky zapíná a vypíná podle potřeby, případně může být deaktivován z kabiny. Je schopen kompenzovat naklonění mlátičky na svazích až 12 stupňů. Umožňuje řidiči lépe využívat potenciál výkonnosti mlátičky, a to ve spolupráci s vyprazdňovacím dopravníkem o výrazně zvýšené výkonnosti a velkým zásobníkem zrna. Nové mlátičky zároveň docilují velice dobrých výsledků díky svým nízkým ztrátám zrna.

Konstruktéři také provedli celou řadu úprav pro usnadnění přístupu k důležitým konstrukčním celkům. Tak má obsluha snadný přístup nejen k motoru, ale i k pohonu axiálního rotoru a po odklopení drtiče slámy taktéž do zadní části stroje. Přepínání mezi režimem ukládání slámy do řádku či jejího drcení bylo výrazně zjednodušeno.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 10/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *