Nové testovací centrum techniky

Firma Amazone investovala ve svém závodě v městě Hasbergen-Gaste zhruba 2 miliony euro do budov a vybavení nového testovacího centra. Oficiální otevření nové stavby proběhlo 9.12.2016. Testování a vývoj jsou rozhodujícím faktorem pro udržení technického náskoku a kompetencí firmy Amazone v oboru, ve kterém působí. Celkově se výdaje na výzkum a vývoj u této společnosti pohybují na úrovni pěti procent celkového obratu.

Nová stavba se rozkládá na ploše 3000 metrů čtverečných zastřešené plochy. Kapacity pro pokusnictví a testování v Hasbergen-Gaste se tak značně rozrostly. Jenom o dva roky dříve, v roce 2014, firma Amazone jen pár metrů od nové budovy otevřela technické centrum, v němž jsou soustředěny kanceláře inženýrů, podílejících se na vývoji. Nové testovací centrum s těmito budovami tvoří výkonnou jednotku. Jen pro tuto oblast přijala firma v nedávné době 18 nových spolupracovníků.

Zaměstnanci v testovacím centru se starají o montáž, uvádění do provozu a testování funkčních vzorů a prototypů v oblasti techniky na hnojení, postřikovačů, secích strojů DMC, pluhů a elektroniky.  Pro vývoj elektroniky slouží vedle vlastních kanceláří ještě různé laboratoře, dílna s měřicími přístroji a testovací prostor pro elektronické komponenty. Pro moderní zemědělství, které se vyznačuje rostoucí digitalizací a požadavky na dokumentaci, hraje oblast software stále významnější roli.

K zajímavostem nového centra patří testovací stanoviště ramen postřikovačů pro záběry až do 60 m a samostatný úsek s deskou v podlaze o hmotnosti 60 t. Tam je možné provádět dlouhodobé testování zemědělských strojů o velkých rozměrech. Pro testování postřikovačů slouží integrovaný vodní management.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *