Novinky na Techagru 2016

Traktory značky Deutz-Fahr se především v posledních letech těší velké oblibě. Vždyť jenom během několika posledních let se jejich prodej zvýšil téměř třikrát. V letošním roce navíc do portfolia přibyla nová řada – 9 TTV s traktory o výkonu až 340 koňských sil. Nové se událo i u viničních speciálů, které je nyní možné vybavit systémem nezávislého odpružení předních kol se spoustou přídavných funkcí a v centru pozornosti byla také obsluha, která se může těšit na ještě větší komfort a bezpečnost. Obě tyto novinky budou představeny na veletrhu Techagro 2016 v Brně.

Zemědělská technika Deutz-Fahr se díky novým a inovativním  produktům dostala během  posledních let na špičku prodejů  v České republice mezi prémiovými  značkami. Svůj podíl na  tom mělo nejen rozšíření produktového  portfolia, ale i vynikající  kvalita poskytovaných služeb  a produktů samotných. Úspěchy  slavila značka v podstatě po celém  světě a dokonce i v západní  Evropě, kde přes pokles trhu  dokázala navýšit prodeje traktorů,  manipulátorů a také sklízecích  mlátiček. Důkazem dobré  kondice společnosti je rovněž  fakt, že v letošním roce tento renomovaný  výrobce dokončuje  v německém Lauingenu stavbu  nového supermoderního závodu  za více než 100 milionů eur, čímž  výrazně posílí výrobní kapacitu  traktorů.

Nový nejsilnější Deutz-Fahr –  síla, která bere dech

Na konci ledna byla v České  republice poprvé oficiálně představena  nová řada 9 TTV. Jak již  název napovídá, jedná se o absolutní  novinku s predispozicí pro  vynikající tahové schopnosti, a to  díky plynulé převodovce o výkonu  až 340 k a pohotovostní  hmotnosti 12 tun. To se ostatně  potvrdilo v testech, které probíhaly  mimo jiné i v České republice  a dopadly dokonce natolik  dobře, že již v rámci představení  byly první dva kusy předány  svým novým majitelům! V následujících  měsících bude zástupce  nové řady 9 TTV k dispozici na  vyzkoušení přímo na jižní Moravě  a všichni zájemci se tak budou  moci přesvědčit o schopnostech  tohoto pokrokového stroje.

ActiveDrive – špičkové pohodlí a maximální bezpečnost

Na veletrhu Agritechnica  v Hannoveru, kde se pravidelně  představují novinky v technice  a technologiích, představil  Deutz-Fahr systém nezávislého  odpružení pro speciální traktory  Agroplus S. Díky jedinečnému  systému nezávislého odpružení  levé a pravé strany poskytuje  řidiči tento špičkový systém vynikající  komfort. Jeho součástí  je i propracovaná elektronická  regulace odpružení a nové inovativní  ovládání trakce podobné  tomu z osobních aut. Systém  nezávislého odpružení umožňuje  dále regulaci výšky stroje  a jeho vyrovnávání ve svahu, regulaci  odpružení a otáček přední  nápravy. Nejde ale jen o zvýšení  pohodlí obsluhy, ale také o zvýšení  bezpečnosti. U těchto úzkých  traktorů je stabilita při otáčení na  souvratích v kopcovitém terénu  někdy problém a inovativní  systém nezávislého odpružení  s regulací výšky stroje v takových  situacích výrazně zlepšuje  bezpečnost a stabilitu traktoru.  Systém zamezující převrácení,  tzv. Anti-Roll systém, díky nezávislému  elektronickému sledování  polohy a ovládání jednotlivých  částí nápravy garantuje vždy  nejlepší možnou stabilitu stroje  a tím zvyšuje jak bezpečnost,  tak dosažitelnou pojezdovou  rychlost. Automatické ovládání  úrovně odpružení, Electronic  Damping Control, vybírá optimální  úroveň tuhosti odpružení  v závislosti na konkrétních informacích  z různých systémů traktoru  s cílem maximalizovat jízdní  komfort řidiče. Výčet funkcí ještě  doplňuje systém DTC, který  umožňuje přenášet až 100 % výkonu  na to kolo, které má právě  trakci. Balíček inovativních systémů  ActiveDrive tak poskytuje  nejenom perfektní komfort, ale  i maximální bezpečnost, stabilitu  a vždy tu nejlepší možnou  trakci.

Deutz-Fahr na vlastní kůži

Díky prodejnímu středisku  Deutz-Fahr v Prušánkách se  zákazníci mohou přesvědčit  o skvělých vlastnostech různých  modelů nejenom polních a viničních  traktorů, ale i teleskopických  manipulátorů a v sezóně  i sklízecích mlátiček. Všichni  jsou srdečně zváni.

Ing. Václav Baštýř  Garnea a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *