Novinky v dopravní technice

Firma Wielton je u nás známá jako výrobce robustní dopravní techniky s precizním zpracováním. O tom, jak široký sortiment nabízí, se mohl přesvědčit každý návštěvník expozice firmy na veletrhu Techagro v nové hale K. Příjemnou atmosféru vhodně doplňovala pečlivě připravená expozice techniky žluté barvy s logem velblouda. Návěsy o různém objemu korby, nosnosti i způsobu sklápění doplnil přepravník balíků.

Hned první novinkou reaguje firma Wielton na požadavky po rostoucí výkonnosti dopravní techniky. Návěs PRC-3HP/W29 na podvozku tridem má vanu o délce osmi metrů, která s nástavky o výšce 800 mm nabízí objem 45 m3. K dispozici jsou také menší nástavky, s nimiž pak návěs dosahuje nižší celkové výšky.

Vana je vyrobena z jednoho kusu bez sváření či dalších postupů spojování dílů; pouze ve spodní části se nachází silnější materiál. Na samostatném stanovišti výrobní linky návěsů zpracovává vstupní materiál speciální výkonný lis, který vanu formuje podle zadaných dat. Vyrobit vanu pro zemědělský návěs pro něj není žádný problém, protože je tento stroj zvyklý vyrábět velké silniční návěsy. Díky této technologii je zajištěna vyšší pevnost a naprostá těsnost korby.

Pro zájemce o dopravní techniku s maximální univerzalitou využití firma Wielton vystavovala třístranně sklopný traktorový návěs PRC-2/W14D. Je to zajímavá novinka roku 2016 s vratovým systémem otevírání bočnic.

Návěs lze využívat i k dopravě zrna díky tomu, že je osazen zcela rovnou podlahou, takže dojde k úplnému vyprázdnění korby po jejím sklopení. Nástavba byla osazena otvíratelnými vraty, je tedy přístupná i z boku. Aby bylo možné pomocí nakladače naložit do návěsu například palety, je možné sklopit také středový sloupek, čímž se získá zcela volný boční průřez návěsu.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 8/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *