Nový nesený diskový žací stroj

Firma Krone představuje nový nesený diskový žací stroj s označením EasyCut R 400 v pracovním záběru 4,04 metru. Robustní závěs, žací nosník s optimalizovaným uspořádáním žacích disků SmartCut, osvědčené jištění žacích disků SafeCut proti kolizi, odlehčení žací lišty pomocí pružin a malá přepravní šířka z něj dělají univerzální, bezpečný a flexibilně použitelný žací stroj s prvotřídní kvalitou sečení.

Pro přepravu se stroj hydraulicky otočí dozadu v horizontální rovině a ochranná plachta se automaticky sklopí nahoru. Žací stroj je proto při jízdě po silnici úzký a zároveň nízký, což je velká výhoda při podjíždění mostů a průjezdů. V sériovém provedení je EasyCut R 400 vybaven zadními světly a výstražnou tabulí.

Jestliže se žací lišta stroje EasyCut R 400 dostane při práci do kolize s nějakou překážkou, vychýlí se díky hydraulické nájezdové pojistce rychle dozadu a zároveň nahoru, aby nedošlo k poškození. Žací lišta je zavěšena na výložníku ve svém těžišti. Velký výkyv do stran jí umožňuje výborně kopírovat terén. Přítlak je díky dvěma nastavitelným, rychle reagujícím pružinám rozložený rovnoměrně po celé šířce záběru a může se přizpůsobovat různým pracovním podmínkám. Jako volitelná výbava je k dispozici hydraulické nastavování předpětí sady pružin.*

Válec pro omezení výkyvu zamezuje nežádoucímu rozhoupání na souvrati nebo při přepravě po silnici. To přispívá nejen k vyšší bezpečnosti, ale rovněž omezuje zatížení podvozku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *