Nový systém pro podmítky a zapravení meziplodin

Firma Väderstad pokračuje ve zdokonalování svého nářadí na zpracování půdy. Na veletrhu Agritechnica 2017 představí novinku v podobě zařízení CrossCutter Disc, které nabízí další možnosti v efektivním zpracování půdy. Je určeno jako volitelná výbava pro talířové brány Väderstad Carrier s pracovním záběrem od 3 do 12,25 m.

S tímto osvědčeným nářadím se systém CrossCutter Disc využívá především při první podmítce po sklizni ozimé řepky či v porostech meziplodin, kde přes svůj pasivní charakter dokáže zabezpečit spolehlivé zkrácení stonků. Nicméně má řadu předností i při podmítkách po sklizni obilnin a při zpracování zorané půdy. CrossCutter Disc pracuje velmi intenzivně v malé hloubce, s nízkou energetickou náročností a při pojezdových rychlostech až 20 km/h.

Po sklizni ozimé řepky je velice důležité, aby byla semena této plodiny iniciována ke vzcházení a k růstu. Toho se dosáhne tak, že se čerstvě vydroleným semenům vytvoří falešné seťové lůžko. V následném druhém přejezdu se pak vzešlé rostliny mechanicky zlikvidují.

Systém CrossCutter Disc sestává z talířů o průměru 450 mm se speciálním zvlněným tvarem, vyrobených ze švédské oceli. Talíře provádí řezný účinek na celé ploše záběru i intenzivní promísení půdy a organické hmoty. Jsou zároveň samostatně zavěšeny na slupicích s odpružením pomocí pryžových silentbloků. Díky tomu může stroj Carrier optimálně kopírovat povrch půdy a dosahovat tak i ve složitých podmínkách optimálních výsledků. Velkou pomocí bude CrossCutter Disc i při zapravování meziplodin.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *