Nový žací stroj s velkým záběrem a malou náročností

Firma Claas je německý rodinný výrobce zemědělské techniky. I v letošním roce představuje řadu inovací ve svém výrobním programu. Výraznou novinkou je žací stroj DISCO 1100 Trend, který poskytuje díky svému pracovnímu záběru 10,7 m velkou plošnou výkonnost.

Firma Claas již vyrábí stroj s označením DISCO 1100 BUSSINES, který je osazen zařízením pro úpravu píce a všemi funkcemi, které si profesionální žací stroj zaslouží. Pro chovatele hospodářských zvířat, kteří požadují širokozáběrový žací stroj s jednodušší úrovní výbavy, nižší hmotností i energetickou náročností, nyní uvádí na trh stroj DISCO 1100 Trend. Ten vychází z výše uvedeného profesionálního modelu, není však vybaven kondicionérem, a má i výhodu jednoduššího ovládání.

Žací stroj je konstruován jednoduše, pro maximální stabilitu a dlouhou životnost. Pracuje čistě mechanicky, s výjimkou elektronického ovládacího boxu, který dovoluje předvolbu rozličných funkcí, jako je zdvih a spouštění jednotlivých žacích strojů. Vše ostatní pak řidič ovládá přímo z kabiny traktoru pomocí vnějších hydraulických okruhů. Nový žací stroj tak může být agregován i s jednoduše vybavenými traktory s výkonem od 160 k.

Na základě dobrých ohlasů z praxe osadili konstruktéři firmy Claas nový stroj žací lištou MAX CUT a samozřejmě i systémem hydropneumatického odlehčení ACTIVE FLOAT. Tento systém umožňuje řidiči traktoru kdykoli v průběhu jízdy provést změnu nastavení přítlaku na oba žací stroje. Tím lze reagovat na odlišné podmínky nasazení nejen při přejezdech na další pozemky, ale i v rámci jednoho pozemku.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 8/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *