Obujte traktor do bačkor

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký vliv má tlak v pneumatikách vašeho stroje na efektivitu tahové účinnosti a úrodnost polí? Ruku na srdce, přizpůsobujete tlak v pneumatikách činnosti, kterou stroj právě provádí? Přitom časové nároky na snižování tlaku v pneumatikách jsou v porovnání s uspořenými náklady zanedbatelné.

Pojďme se podívat na možnosti, které mohou uspořit mnoho nákladů.

Nežádoucí následky zvýšení měrného tlaku na půdu

Tím, že vlastníte stroje John Deere, pracujete s prvotřídními stroji, které vám svými výkony pomáhají udržet se mezi těmi nejlepšími. Je ale třeba si uvědomit, jak moc se během let zvýšila hmotnost používaných strojů, aby byly schopné perfektně plnit své úkoly. Například traktor John Deere 3020 z roku 1966 vážil „pouhých“ 3490 kg oproti největším dnešním traktorům, jejichž hmotnost se pohybuje přes 25 000 kg.

Důsledky jsou zřejmé. Vytvoření tvrdé podorniční vrstvy, která má za následek snížení výnosů, snížená schopnost půdy absorbovat vodu, větší prokluz pneumatik i větší valivý odpor. Podrývání nikdy nedokáže zcela napravit následky zhutnění, dokáže je jen omezit. Tedy neřešte dopady, zabývejte se příčinami.

Regulace tlaku je řešením

Uvědomujeme si, jak je pro vás důležité využít vaše stroje John Deere, a proto společnost STROM PRAHA nabízí možnost velmi jednoduchého řešení řízení tlaku v pneumatikách u strojů. Jedním z řešení je jednoduchá sada Airbooster®Plus, která umožňuje regulaci vzduchu v pneumatikách. Základem jsou čtyři vzduchové ventily s větším průměrem, které se našroubují místo běžných ventilků používaných na kolech traktorů. Jejich výměna je záležitostí několika okamžiků, pokud by byly potřeba ještě další úpravy, lze je provést na kterémkoli ze servisních středisek STROM PRAHA.

Sadou Airbooster®Plus možnosti efektivní regulace tlaku v pneumatikách ale nekončí. Je to nástroj, díky němuž lze za cenu minimálních nákladů ověřit výhody plynoucí z úpravy tlaku v pneumatikách. Dalším krokem je vybavení traktoru systémem centrálního systému úpravy tlaku v pneumatikách, jež lze řešit buď vnějším vedením, či pomocí vrtaných hřídelí. To představuje vrchol možností, jak bez jakékoli námahy upravovat tlak v pneumatikách.

Obujte i vy svůj traktor do bačkor! Je to jednodušší, než si myslíte. Sada Airbooster®Plus je určená pro každého. Kontaktujte ještě dnes specialisty STROM PRAHA, kteří Vám poskytnou kompletní informace, jak řešit systém řízení tlaku v pneumatikách u vás na farmě.

 

Adam Bauer

produktový specialista

STROM PRAHA a. s.

 

Foto:

Jedním z řešení je jednoduchá sada Airbooster®Plus, která umožňuje regulaci vzduchu v pneumatikách vašeho traktoru John Deere kdekoli – ať už v podniku při přípravě na směnu či přímo na poli

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *