Oceněný čtyřřádkový obr

Společnost Grimme připravila na výstavu Agritechnica novinky napříč celým svým sortimentem. Asi největší zajímavostí je čtyřřádkový sklízeč brambor Ventor 4150, který byl dokonce oceněn stříbrnou medailí. Novinky najdeme, ale i v dvouřádkových tažených sklízečích nebo v linkách pro uskladnění brambor.

Ventor 4150 je čytřřádkový sklízecí stroj s úctyhodným výkonem 530 koní a zásobníkem na brambory o kapacitě 15 t. Pro sklizeň používá léty ověřený systém SE, který se poprvé podařilo implementovat také do čtyřřádkového stroje.
Další novinkou je dvouřádkový tažený sklízeč EVO 290, který nahrazuje úspěšný SE 260. Jeho přednostmi je vyšší výkon, o 20% větší plocha druhého hlavního prosívacího pásu, větší kapacita zásobníku 9 t a menší negativní vliv na půdy díky třínápravovému podvozku TriSys. Na přání může být sklízeč vybaven i kombinací mechanického a hydraulického pohonu VarioDrive.
Představeny budou i novinky pro skladovací linky brambor. Při uchovávání brambor je nutná šetrná manipulace. Na skladovacích linkách padají brambory z jednoho dopravníku na druhý a mohou se poškodit. Tomu má zabránit systém SoftFlow, který je tvořen prsty z vysoce elastického polyuretanu. Měkké prsty zpomalí padající brambory a jemněji je přemístí. Výhodou je možnost použít systém i pro starší linky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *