Pluhy s komfortním nastavováním

Každý správný oráč má zájem na tom, aby zorané pole k něčemu vypadalo a aby orba zároveň splnila svůj účel. K tomu je zapotřebí svědomitý přístup, zkušenosti a strojové vybavení na odpovídající úrovni. Jedním z výrobců kvalitních pluhů je německá firma Lemken. Pluhy v modré barvě jsou známé svojí pevností a stabilitou a širokou nabídkou příslušenství.

Z čeho pramení vyspělá konstrukce pluhů? Opět ze zkušeností. Firma LEMKEN se může opřít o více než dvě stě let dlouhou historii, v níž se trvale specializuje na zpracování půdy a setí. Svou roli hrají také ohlasy a požadavky tisíců uživatelů těchto pluhů v celosvětovém měřítku. Řada zemědělců se naučila respektovat LEMKEN ve chvíli, kdy přišly extrémní podmínky, a pluhy či další půdozpracující stroje pracovaly stále ještě velmi kvalitně.

Zároveň je nastavování strojů LEMKEN přizpůsobeno tak, aby bylo co nejkomfortnější. U nesených pluhů Juwel to potvrzuje centrum Optiquick, s nímž se provede nastavení před začátkem práce, a to je vše. Tahová linie se nechá precizně seřídit tak, aby procházela středem zadní nápravy traktoru. U polonesených pluhů může být na přání instalován systém OptiLine, takže řidič traktoru si tahovou linii precizně doladí hydraulicky z kabiny a díky tomu lze redukovat spotřebu paliva až o 10 %. Orba bez bočního tahu také znamená, že není třeba natáčet kola řídicí nápravy traktoru proti brázdě a tím přináší výrazné ulehčení práce pro řidiče.

Komfortním přestavováním se pyšní také předradličky. A to jak nastavením jejich hloubky, tak i elevačního úhlu zcela bez použití nářadí. Díky tomu je možné jejich účinnost vhodně přizpůsobovat odlišným půdním podmínkám či množství organické hmoty na povrchu pozemku.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 38/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *