Pozitivní výsledky obratu v tvrdém prostředí

Jeden z významných německých rodinných výrobců zemědělské techniky, firma Krone, oznámil výsledky, dosažené v uplynulém fiskálním roce. Ty jsou i přes celkově obtížné poměry v prodeji zemědělské techniky i nadále pozitivní. Koncern Krone dosáhl ve fiskálním roce 2015/2016 tržby z prodeje ve výši cca 1,8 mld. eur. Je to více, než v předchozím roce, kdy bylo dosaženo tržeb 1,6 mld. eur.

Zájem o zemědělskou techniku v zelených barvách Krone díky stálým inovacím neklesá, naopak tržby ve výši 568,6 mil. Euro ve fiskálním roce 2015/2016 znamenají oproti předchozímu roku zvýšení. Německý trh k tomu přispěl 24,9 procenty (loni 27,9 procenta), západoevropský trh 32,5 procenta (loni 32,2 procenta), Severní Amerika beze změny 20,5 procenta, východní Evropa 10,7 procenta (loni 11,3 procenta) a ostatní země 11,4 procenta (loni 8,1 procenta).

Největší podíl na obratu měly stroje s označením BiG na začátku: zejména samojízdné sklízecí řezačky BiG X, samojízdné žací mačkače BiG M a rovněž různé typy lisů Krone na velké hranolové balíky. Jejich sortiment si firma Krone v poslední době rozšířila. Nabízí také lisy na válcové balíky v širokém počtu variant, a díky tomu měly i tyto stroje velký podíl na tržbách.

S tím, jak se stále zlepšují hospodářské výsledky, roste i počet zaměstnanců. Koncern Krone zaměstnával v minulém fiskálním roce v průměru 4281 zaměstnanců na celém světě. Toto číslo udává kmenové zaměstnance, kterých bylo v předešlém roce 3097. Zároveň s důrazem na kvalitu strojů chce být firma Krone stále na blízku ke svým zákazníkům, a proto zřídila v oblasti zemědělské techniky v roce 2016 hned dvě nové dceřiné společnosti – ve Francii a v Číně.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *