Praktické řešení pro rychlou přestavbu vozu

Firma Pöttinger je tradičním výrobcem samosběracích a senážních návěsů. Tyto návěsy vyrábí v širokém rozpětí objemů ložné plochy a v mnoha modelových řadách. Čistě samosběrací návěsy slouží ke sklizni slámy a sena, zatímco senážní vozy kromě těchto komodit umí sklízet a zároveň zkracovat na požadovanou délku i hmotu zavadlou. A nejuniverzálnějšího využití doznávají návěsy s označením Combiline, které kromě všech výše uvedených činností mohou sloužit i pro odvoz řezanky od samojízdné sklízecí řezačky do místa určení.

V sortimentu firmy Pöttinger se jedná o návěsy Faro, Europrofi, Torro a Jumbo s označením Combiline. Jsou osazeny zesílenou nástavbou a zesíleným podvozkem s vyšší nosností. Jejich charakteristickým znakem je hydraulicky ovládaná čelní klapka. Podle toho, jakou činnost návěs právě vykonává, se nastaví poloha klapky: v poloze s vodorovným sklopením funguje automatika plnění, která zabezpečuje maximální využití ložného prostoru vozu. A to při sběru píce z řádku. Ve svislé poloze klapky je možné maximální využití ložného prostoru vozu při stranovém plnění řezačkou.

Víceúčelové návěsy firmy Pöttinger jsou v praxi tolik oblíbené také proto, že přestavba vozu ze sklizně píce sběrem z řádku na provoz pod řezačkou je nenáročná a rychlá. Jeden člověk ji zvládne v průběhu několika minut. Postačuje zakrýt plnicí kanál vhodně tvarovaným krycím plechem a také odpojit provazy zakrytí ložné plochy. Aby tento úkon co nejvíce zjednodušili, vyvinuli konstruktéři v Grieskirchenu pro své nové návěsy Faro, Europrofi a Torro Combiline systém, využívající čelní klapky. Jejím sklopením dovnitř ložné plochy se provazy uvolní a je možné je snadněji vyjmout. Stejně jednoduchá je i jejich zpětná montáž.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *