Precizní zemědělství Case IH se rozrůstá

Na veletrhu SIMA měla rozsáhlou expozici značka Case IH. Novinkami však nebyly jenom stroje v červených barvách, ale také řešení v oblasti precizního zemědělství. Výraznou novinkou je systém AccuTurn, tedy automatické otáčení traktoru na souvrati do následující stopy. Kromě toho se prezentace zaměřila i na přednosti, které přináší síť stanic s označením RTK+ při minimalizování rizika výpadku v příjmu vysoce přesného korekčního signálu díky účinnému celoplošnému pokrytí.

Pro zájemce o další zvýšení produktivity práce se stroji Case IH měla tato značka připravenou novinku v podobě řešení s názvem AccuTurn. Jedná se o balíček pro systém automatického řízení AccuGuide, který obracecí manévr na souvrati automatizuje a traktor zavede do další návazné jízdy plynule a s maximální přesností. Na konci jízdy stačí řidiči stlačit spínač, tím se systém AccuGuide aktivuje a ihned poté převezme řízení traktoru v průběhu jeho otáčení.

Nová funkce odlehčuje řidiči a představuje vhodný doplněk již existujícího navigačního systému AccuGuide. Systém funguje jak s neseným, tak i s poloneseným nářadím. Řidič traktoru nastaví důležité parametry, jako je vzdálenost, tvar křivky nebo výchozí bod pro otáčení. Za jízdy mu terminál AFS 700 zobrazuje zbývající vzdálenost k místu, kde otáčení traktoru začne.

Systém AccuTurn lze aktivovat jednoduše prostřednictvím kódu, který lze získat od dealera techniky Case IH, a může být implementován do všech předchozích navigačních systémů AccuGuide s terminály AFS 700. Jako prvek výbavy na přání u nových traktorů bude možné systém AccuTurn objednávat od začátku druhého čtvrtletí 2017.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *