Před letošní pracovní sezónou I

U techniky Kuhn oceňují zemědělci nejen vysokou kvalitu materiálu a robustnost, které jsou zárukou dlouhé životnosti i ve velmi těžkých výrobních podmínkách, ale zejména její technickou vyspělost. Právě jí věnuje stejnojmenná francouzská společnost velikou pozornost – do vývoje nových směrů a produktů investuje každý rok čtyři procenta finančních prostředků z celkového obratu více než miliarda eur.

V Zemědělci č. 9 naleznete informace o inovacích u strojů Kuhn na sklizeň pícnin, s nimiž společnost KUHN CENTER CZ vstupuje do nadcházející sezóny.

Tak například z důvodu rostoucích požadavků na velké pracovní záběry přichází s novými modely žacích trojkombinací. Jde o čelní lišty FC 3125 a 3525 o záběru 3 a 3,5 m s novou kinematikou závěsu a zadní lišty FC 8830, 9530 a 10030 s pracovním záběrem 8,8, 9,5 a 10 metrů. Tyto kompletně nové stroje využívají osvědčeného hydropneumatického odpružení, žací lišty Optidisc, jištění žacích disků Protectadrive, rychlovýměnné nože Fast-Fit a nový typ kondicionéru s ocelovými prsty.

K dispozici je i nová řada čelních žacích strojů bez kondicionéru GMD 3125 F a 3525 F o záběru  3,1 nebo 3,5 metru. Mezi jejich hlavní přednosti patří osvědčené hydropneumatické odpružení Liftcontrol, žací lišta Optidisc a dokonalý systém kinematiky, který umožňuje liště úctyhodný rozsah pohybů pro dokonalé sečení bez narušení travního drnu nebo bez rizika jejího poškození. Díky neotřelému designu je zaručen velmi dobrý výhled z traktoru.

Zapomenout nelze ani na inovované modely GMD 280 F a 310 F, které nahrazují osvědčené čelní žací lišty bez kondicionéru GMD 702 a 802. Tyto modely o záběru 2,8 a 3,1 m byly inovovány především s ohledem na vyšší robustnost hlavních částí stroje, přitom boční kryty nahradily nové plastové odolné vůči nárazům. Výsledkem této modernizace jsou žací lišty, které si zachovávají vysoký standard kvality sečení a zároveň je u nich prodloužena už tak dlouhá životnost a vysoká spolehlivost. Uživatelé u nich ocení i rychlovýměnné nože Fast-Fit.

Kompletní úpravou prošly také nové nože žací lišty Optidisc. Jejich tloušťka byla zvýšena ze 4 na 5 mm a aby bylo dosaženo čistějšího řezu a delší životnosti, upravil se i úhel ostří.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *