Předání ceny šťastnému výherci

Výstavní a prodejní dny Some, konané v Jindřichově Hradci byly tím pravým místem pro předání hlavní ceny výherci soutěže o radličkový podmítač Pöttinger Synkro 3003, který do soutěže věnovala firma A. Pöttinger, s. r. o.

Tato soutěž probíhala na stránkách týdeníku Zemědělec po celý rok. Tisíce soutěžních lístků od soukromě hospodařících zemědělců a zemědělských podniků byly na konci minulého roku slosovány a vylosovaný výherce si letos 20. března přijel pro výhru do sídla společnosti Some Jindřichův Hradec, s. r. o., importéra špičkové techniky pro sklizeň pícnin a zpracování půdy, strojů Pöttinger.
Soukromě hospodařící rolník Ing. Radek Vondrouš z Jaroměře hospodaří na pomezí okresů Náchod a Trutnov v nadmořské výšce 460 až 480 m. Ze strojů nabízených firmou Some má již velmi dobré zkušenosti s mulčovačem Agrimaster KL 1300. A vzhledem k tomu, že část svých pozemků bude zalesňovat, je pravděpodobné, že v budoucnu ještě tuto jindřichohradeckou společnost navštíví s požadavky na lesní techniku.
Ve své výhře, stroji Pöttinger Synkro 3003, získal univerzální stroj pro menší zemědělce s dvojím využitím. Velkou předností tohoto podmítače je možnost jak mělké podmítky do pěti až deseti centimetrů, tak hlubokého zpracování půdy do 25 až 30 cm. Své využití najde i při uplatňování minimalizačních technologií, neboť i v těchto případech je po několika letech třeba půdu prokypřit do hloubky. Přidáním zařízení pro výsev meziplodin lze navíc s tímto strojem provádět při jedné jízdě dvě operace.
Radličkový podmítač Synkro 3003 s pracovní i přepravní šířkou tři metry je třínosníkový se střižným nebo pružinovým jištěním. Zvolit lze několik typů radliček, nejvíce se osvědčily klasické dělené radličky se stranovými křídly. Při práci ve větších hloubkách půdy se křídla demontují. Výhodou radličkových podmítačů Pöttinger je jejich jednoduché upevnění pouze jedním šroubem. Toto řešení urychlí a usnadní jejich montáž i demontáž.
Za sekcí radliček jsou srovnávací disky, které urovnávají horizont a na konci pak tyčový opěrný válec pro zpětné utužení půdy. Podle půdních podmínek je k dispozici několik typů opěrných válců. Pro agregaci s tímto podmítačem jsou nejvhodnější traktory s minimálním výkonem 130 koní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *