Představení techniky ve velkém stylu

Firma Fliegl je známým výrobcem dopravní a aplikační techniky. Zaměstnává dohromady zhruba tisícovku pracovníků a v letošním roce slaví čtyřicáté výročí existence. Před dvěma roky byl slavnostně otevřen výrobní závod v německém Mühldorfu. Vyrostl na zelené louce a je moderně vybaven. Otevření závodu bylo spojeno s prezentací techniky a tato akce měla dobrý ohlas. Z toho důvodu se manažeři firmy rozhodli po dvou letech prezentaci strojů zopakovat. Pro obchodní partnery a zákazníky z České republiky, evropských i mimoevropských zemí připravili prakticky orientovaný seminář.

Cílem semináře bylo seznámit přítomné s hlavními přednostmi vyráběných strojů pro oblast zemědělství, se zvláštním důrazem na novinky. První část prezentace byla věnována kejdovací technice.

Nejprve přívozním cisternám Fliegl, protože doprava kejdy na pozemky hraje v moderních technologiích stále důležitější úlohu. Předváděná cisterna o objemu 27 000 litrů mohla provádět jak nasávání kejdy, tak  plnění aplikačních cisteren či polních kontejnerů. V této oblasti firma představila nový typ polního kontejneru s vlastním čerpadlem a s ramenem, pomocí kterého je možné provádět míchání kejdy obsažené v kontejneru, její nasávání z přívozních prostředků a nebo i plnění aplikačních cisteren.

Dále byly představeny různé typy aplikátorů. K novinkám patří univerzální botkový aplikátor o pracovním záběru 24 metrů nebo aplikátor kejdy pro systémy pásového zpracování půdy. Kromě známé hydraulicky posuvné nápravy u aplikačních cisteren se v činnosti předvedla i nová teleskopická náprava, která snižuje míru utužování půdy.

V oblasti rozmetadel Fliegl se představil mimo jiné nový systém automatického ovládání funkcí Vario Sens. Zajímavé podněty přinesly praktické ukázky technologií pro překládku obilovin, okopanin, řezanky či dřevní štěpky.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *