Prodejní středisko v areálu školy

Společnost Strom Praha, a. s., zastupující na českém trhu stroje značky John Deere, rozšířila své prodejní střediska na severozápadě o dvě nová. Jedno bylo otevřeno v Dobroměřicích u Loun a druhé v Novém Strašecí. Začátkem března pořádalo středisko v Novém Strašecí dny otevřených dveří.

Prodejní a servisní středisko v Novém Strašecí sídlí v areálu středního odborného učiliště Nové Strašecí. Spolupráce mezi střediskem a školou se postupně rozvíjí a obě strany z ní čerpají samá pozitiva. Žáci se na jedné straně dostanou během studia k nejmodernější zemědělské technice. Na druhou stranu je možné, že po vystudování řada z nich zůstane věrna právě technice, se kterou se setkala již na střední škole.

Střední odborné učiliště

Střední odborné učiliště v Novém Strašecí má již dlouhou tradici. Bylo založeno v roce 1959 se studijním programem opravář zemědělských strojů. V roce 1993 se rozšířila možnost vyučenío obor automechanik. U obou oborů je možné po tříletém vyučení absolvovat ještě nástavbu, která je ukončena maturitní zkouškou.
V současnosti studuje na škole 280 žáků a škola zaměstnává asi 50 pracovníků. Pro studenty je přítomnost prodejního střediska v areálu školy velmi výhodná. Škola totiž samozřejmě nemůže nakoupit všechny zemědělské stroje a už vůbec by si nemohla dovolit ty nejnovější.. V servisním i v prodejním středisku se studenti s takovými stroji mohou setkat a co víc v servisním středisku se mohou takovým strojům podívat i do útrob.

Středisko John Deere

Obě střediska , jak v Dobroměřicích tak i v Novém Strašecí, vznikla pro potřeby uživatelů zemědělské techniky JOHN DEERE i z toho důvodu , že došlo k ukončení spolupráce mezi výrobcem a firmou, která na tomto území dodávala stroje značky John Deere do nedávné doby a bylo zapotřebí pokrýt území severozápadně od Prahy, tedy zejména Kladensko, Rakovnicko, Lounsko, Mostecko a částečně Chomutovsko.
Středisko se zaměřuje jak na obchod, tak na servis. Proto i zemědělci, kteří si stroje John Deere v tomto regionu již koupili, se mohou na středisko obrátit se servisem. Vedoucím divize Strom Sever pod kterou patří obě střediska je Martin Hučko. Středisku Nové Strašecí po servisní stránce velí Ronald Kraus. Celou oblast pokrývají obchodní zástupci František Kos a Jan Bláha a o stroje se stará celkem 5 servisních mechaniků.
Od září prodejní a servisní středisko již naplno funguje. Začátek ale vůbec nebyl jednoduchý. Nový servisní technici, ostatně stejně jako obchodní zástupci, museli projít zaškolením na špičkových pracovištích a posléze byli vybaveni nejmodernější diagnostikou.
Novému středisku se v Novém Strašecí daří. Zákazníci postupně přicházejí a od září byly prodány stroje napříč celým sortimentem.

Prezentované stroje
V řadě traktorů zaujal například model 5090R. Je to zástupce řady, která nahrazuje populární řadu 5020. Řada 5 R byla představena teprve loni v září a v České republice by se zástupci této řady dali spočítat na prstech jedné ruky.
Druhou novinkou byl traktor 6630Standard, který na rozdíl od svých předchůdců disponuje odpruženou přední nápravou. Dříve totiž tato řada měla odpruženou přední nápravu pouze za příplatek.
Ze strojů firmy Strom Export byl vystaven návěs Vagón 18000. Tento stroj je na rozdíl od svých starších brášků jednoduší, proto i jeho cena je sympatičtější. Jedná se tedy o ekonomičtější verzi.
O tom, že firma Strom Export dokáže vyrábět i stroje s širokým záběrem, svědčil další stroj ve žluté barvě, radličkový podmítač Swifter se záběrem 12 m.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *