Řešení pro vysoké nároky v zemědělství

Zajímavým doplňkem veletrhu Agritechnica 2015 byla prezentace dodavatelů nejrůznějších komponent v rámci samostatné podskupiny „Systémy a komponenty“. Návštěvníci veletrhu měli jedinečnou příležitost k setkání se všemi dodavateli na jednom místě a k vytvoření obchodních kontaktů. Mezi přítomnými vystavovateli nechyběla ani společnost SKF. V hale 17 měla svůj stánek, zaměřený především na prezentaci svých speciálních řešení pro sektor zemědělství.

Firma SKF je zastoupena ve více než 130 zemích celého světa a spolupracuje s více než 15 000 smluvními prodejci. Patří k dodavatelům ložisek, mazacích systémů a dalších významných komponent u celé řady renomovaných výrobců zemědělské techniky.

Zemědělské stroje prochází stálým vývojem, což platí i o technice pro zpracování půdy. Extrémní podmínky v nedávné minulosti ukázaly  význam těžkých talířových bran s pracovními orgány o velkém průměru, ale i  důležitost kvalitních materiálů na pluzích, kypřičích a dalších strojích. Novinka firmy SKF jde přímo naproti nutnosti využívání půdozpracujících strojů za obtížných podmínek, při vyšších pojezdových rychlostech a do větších hloubek i na těžkých či suchem ztvrdlých půdách.

Pro takové účely vyvinuli inženýři SKF vysoce výkonnou ložiskovou jednotku s označením AgriHub. I za intenzivního používání půdozpracujícího stroje za obtížných podmínek vykazuje spolehlivé fungování a prodlouženou životnost. Dovoluje provádět zpracování půdy do větších hloubek a na těžkých půdách. Jednotka AgriHub také umožňuje připojení talířů o velkém průměru (tj. nad 600 mm).*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 5/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *