Řezačky s novými motory

V příštím roce vybaví firma Krone samojízdné řezačky Big X řady 700 a 770 motory V8 Liebherr o výkonu 528 kW/718 k* a 561 kW /763 k* (* certifikovaný výkon motoru podle ECE R 120 570 kW /775 k). Krone tím poprvé sází na techniku švýcarské rodinné firmy Liebherr, která je osvědčeným výrobcem motorů, jimiž se osazují už mnoho desetiletí stroje pro zemní a důlní práce, ale i zemědělství a lesnictví.

Uživatelé u nich oceňují nejen robustní provedení, ale i prodloužení intervalů údržby na dvojnásobek. Například výměna oleje, olejového filtru a palivového filtru se provádí až po 1000 provozních hodinách. Motor Liebherr zaujme kromě toho také vynikající momentovou charakteristikou s vysokou účinností. Vyznačuje se vysokým točivým momentem i při nízkých otáčkách a díky mimořádné pružnosti i jeho velkou rezervou. Je tak zaručeno, že řidič může pracovat bez stresu a s maximální výkonností i při velmi proměnlivých podmínkách sklizně.

Motory Liebherr disponují i známými funkcemi PowerSplit a ConstantPower. Při použití funkce PowerSplit se dlouhodobý výkon motoru automaticky přizpůsobuje pracovním podmínkám. EcoPower se používá tam, kde postačí menší výkon motoru. XPower poskytuje maximální výkon v těžkých pracovních podmínkách. Prostřednictvím ConstantPower, regulace rychlosti jízdy v závislosti na zatížení, je trvale udržován optimální točivý moment a výkon motoru. Rychlost se mění tak, aby motor pracoval vždy ve zvolených otáčkách a optimálním režimu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *