Rozhovor na téma: Traktory nejen pro zemědělství

Martin Šmíd se narodil v roce 1970 ve Velkém Meziříčí. V roce 1988 ukončil studia na zdejším gymnáziu. Posléze vystudoval ještě střední ekonomickou školu, kterou ukončil v roce 1996. Od roku 1990 pracoval u Jihomoravských státních lesů v lesní školce Budišov, v roce 1994 nastoupil do Jihomoravských lesů a. s. divize Velké Meziříčí (bývalý Závod lesní techniky). V roce 2002 začal soukromě podnikat a ve stejném roce předčasně ukončil studium na MZLU v Brně obor lesní inženýrství. Od roku 2002 až do současnosti je spolumajitelem firmy FOREST MERI s. r. o.

Jak dlouho se věnujete prodeji lesní techniky, jejího příslušenství a úpravám traktorů?
Prodeji lesní techniky se věnuji od roku 1994, kdy jsem byl přijat do týmu budoucích kolegů a kamarádů do Jihomoravských lesů – divize Velké Meziříčí. Zde jsem dostal opravdu první pořádnou školu života a dodnes těmto kolegům děkuji, že mne přijali do týmu a zaškolili do problematiky prodeje lesní techniky. Do té doby mě spíše zajímala problematika pěstovaní lesa a s tím spojených dalších aktivit, především myslivosti.

V čem se liší speciál do lesa od zemědělského traktoru?
Speciální kolový lesní traktor je opravdu speciál. Je to kloubový stroj, který má ideálně rozloženou hmotnost – 50 % na pření a 50 % na zadní nápravu, je osazen rampovací radlicí a v zadní části má jedno- nebo dvoububnový naviják. V současnosti jde většinou o stroj, na němž je namontována i hydraulická ruka. Je minimálně z 95 % připraven na provoz a práci v lese již z výroby. Oproti tomu zemědělský traktor se musí pro práci a provoz v lese nejdříve přizpůsobit. A v tu chvíli začíná naše práce.*

Celý rozhovor si přečtete ve Farmáři 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *