S důrazem na efektivitu práce

Francouzská společnost KUHN je největším výrobcem závěsné zemědělské techniky v Evropě. Do výzkumu a vývoje nových produktů ročně investuje miliony eur, což je často více než celé obraty jiných výrobců zemědělské techniky v Evropě. Spolu s investicemi do vlastních technologií se majetkovou účastí podílí na výrobě a vývoji dalších značek, které následně implementuje do svého výrobního programu, a díky silné prodejní podpoře v jednotlivých evropských zemích distribuuje koncovým uživatelům. Farmáři mají díky tomu šanci získat kvalitní zemědělské stroje s poprodejní podporou, která svojí úrovní odpovídá špičkovým službám, na níž jsou zvyklí u ostatního sortimentu značky KUHN.

Na českém trhu nabízí kompletní výrobní program KUHN výhradní zástupce pro ČR společnost KUHN CENTER CZ. To, že má značka KUHN i u nás vynikající jméno, je fakt. Stroje KUHN se vyznačují vysokou efektivitou a maximální spolehlivostí.

Francouzská společnost KUHN nabízí ve svém širokém portfoliu výrobků také stroje na ochranu rostlin. Postřikovače vyráběné ve francouzském městečku Chéméré mají dlouhou historii nejen v Evropě, ale jsou známé také v České republice. Předchozí výrobce Blanchard se stal v roce 2008 součástí skupiny KUHN s cílem doplnit sortiment vyráběných strojů a zároveň díky silnému zázemí pracovat na vývoji nových technologií, na které se zvláště v ochraně rostlin klade velký důraz.

Nabízené postřikovače jsou již dlouhá léta známé díky hliníkovým ramenům, na které je KUHN specialista. Jejich vývoji se intenzivně věnuje již více než 25 let. Nabízí je prakticky ve všech rozpětích od těch nejmenších až po záběr 48 metrů. Díky trojnásobně nižší hustotě hliníku než oceli lze ramena stavět dostatečně robustní a zároveň lehčí než srovnatelné ocelové varianty. Díky tomu, jsou postřikovače jedny z nejlehčích, které lze na trhu dostat, přičemž nabízejí velmi robustní konstrukci ramen. Tato skutečnost hraje velkou roli hlavně při práci ve vlhkých podmínkách, kdy se každé kilo navíc negativně projevuje na vyjetých kolejích na pozemcích. Důležitým prvkem při volbě hliníkových ramen je také absolutní odolnost proti korozi, kterou majitelé nemusí po celou dobu životnosti řešit.

Patentovaný systém odpružení EQUILIBRA® navíc zajišťuje maximální stabilitu celé konstrukce také při vysokých pojezdových rychlostech. Systém dokáže absorbovat kromě běžných vibrací také boční pohyby a rázy vznikající při brzdění a akceleraci stroje. Výsledkem je naprosto stabilní systém postřiku s robustními rameny. Použitý hliník také zaručuje absenci jakékoli koroze po celou dobu životnosti stroje. Ve spojení s nerezovými rozvody postřiku na ramenou poskytuje maximální komfort pracovních orgánů. O správnou volbu trysek se starají čtyřčetné nebo pětičetné držáky trysek, obsluha tak řeší pouze správnou volbu již nasazených variant bez zbytečných montáží.

Výsledkem intenzivního vývoje ve společnosti KUHN jsou postřikovače METRIS a OCEANIS poskytující vysokou efektivitu práce s minimálními nároky na údržbu. Poslední novinkou z rodiny tažených postřikovačů je model LEXIS, který byl představen na letošní výstavě AGRITECHNICA v Hannoveru. Modelem LEXIS byla dokončena obměna modelových řad tažených postřikovačů KUHN, které nyní zahrnují tři modely od 2 do 7,7 tisíce litrů a svým rozsahem výbavy uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Ing. Marcel Krumphanzl
KUHN CENTER CZ a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *